Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Budaření na hlavní scéně Colours of Ostrava

Dušan Takáč

Dušan Takáč

15. 5. 2009

Hlavní scénu festivalu Colours of Ostrava letos ozdobí nejen zvučná jména interpretů, ale také muž, který bude diváky jejich výstupy provázet. Na nabídku organizátorů totiž kývnul Jan Budař.

Posluchači se tak díky jeho mnohaletým hereckým zkušenostem mohou těšit na spojovací články mezi jednotlivými vystoupeními. Jeho schopnosti můžete sami posoudit ve filmech Nuda v Brně, Václav či Vratné lahve nebo na parketách Národního divadla v Praze.

Jana Budaře na Colours uvidí diváci hned ve dvou rolích: jako moderátora, ale také jako skladatele, zpěváka a pianistu. Kromě herecké kariéry se totiž Jan Budař angažuje také v hudebním průmyslu ve skupině Eliščin Band, která na ostravském festivalu také vystoupí. Kapela není nováčkem na festivalových pódiích a má za sebou i úspěšná vystoupení po Evropě, ale na Colours of Ostrava zahraje letos vůbec poprvé.

Eliščin Band existuje již pátým rokem a 24. listopadu 2008 vydala svoje druhé album s názvem Proměny. Z alba byly natočeny již dva videoklipy: „Brožurka“ v rámci informační kampaně „NeoNÁCEK: Chcete ho?“ společnosti Člověk v tísni a nově „Tanečník“ věnovaný zpěvákovi Michaelu Jacksonovi. Kapela hraje směsici žánrů, kterou sám zpěvák označil jako „Budařův multikulturní, proměnlivý poprockfolkjazz“.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Budaření na hlavní scéně Colours of Ostrava