×
TOPZINE.cz

Bubeník Whitesnake Brian Tichy končí. Tvrdí, že postrádá duševní dvojče

Whitesnake, Zdroj: myspace.com
Whitesnake, Zdroj: myspace.com

Už dlouhou dobu se mezi členy britské blues rockové kapely Whitesnake mluví o personální změně. Ta nastala na postu bubeníka, kde dlouholetého člena Briana Tichyho vystřídal Tommy Aldridge.

„Není to tak dlouho, co se David (Coverdale, pozn. red.) k mému odchodu vyjádřil,“ píše na svém Facebooku Tichy. „U Whitesnake mi bylo skvěle a Davidovi patří velký obdiv za způsob, jakým kapelu řídí, je však načase zvednout kotvy a vyplout do dosud neprobádaných vod.“

Bývalý bubeník Whitesnake tím míní zkusit štěstí v kapele S.U.N., která spadá pod taktovku kanadské zpěvačky Sass Jordan. Podle Tichyho je Jordan tou pravou osobou, která s ním jako muzikantem momentálně nejvíce souzní. „Je něco jako moje duševní dvojče,“ říká Tichy.

Během angažmá ve Whitesnake si bubeník zahrál například na několika albech Gilbyho Clarka, který v roce 1991 zaskakoval v Guns N’ Roses za Izzyho Stradlina. Spolupracoval například i s německou kapelou Shameless, bývalým kissákem Acem Frehleym nebo s frontmanem Aerosmith Stevenem Tylerem.

Na Tichyho místo s definitivní platností nastoupí Tommy Aldridge, známý především z kapely Black Oak Arkansas. Aldridge s Whitesnake spolupracoval už na desce Slip of the Toungue z roku 1989 a dle jeho vlastních slov pro něj opětovné navázání spolupráce mnoho znamená.

„Nemůžu ani vyjádřit slovy, jaká je to pro mne čest a jak jsem za to vděčný. Práce s Davidem Coverdalem a ostatními pro mne byla vždy okouzlující a doufám, že navážeme tam, kde jsme v osmadevadesátém skončili.“

Skupina Whitesnake byla založena Davidem Coverdalem roku 1978 poté, co odešel z kapely Deep Purple. Stín předchozího angažmá jeho i Whitesnake provázel až do roku 1980, kdy konečně vydali zlomové album Ready an´ Willing.

Mezi nejvýznamnější komerční úspěchy dodnes patří stejnojmenná nahrávka s názvem Whitesnake, která kromě jiného přinesla trojici hitů Here I Go Again, Still of the Night a Is This Love. Songy se zapsaly do povědomí široké hudební veřejnosti a skupině zajistily uznání a slávu ve světovém měřitku.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..