Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Bubeník Whitesnake Brian Tichy končí. Tvrdí, že postrádá duševní dvojče

Sabina Jesenovská

Sabina Jesenovská

31. 1. 2013

Už dlouhou dobu se mezi členy britské blues rockové kapely Whitesnake mluví o personální změně. Ta nastala na postu bubeníka, kde dlouholetého člena Briana Tichyho vystřídal Tommy Aldridge.

„Není to tak dlouho, co se David (Coverdale, pozn. red.) k mému odchodu vyjádřil,“ píše na svém Facebooku Tichy. „U Whitesnake mi bylo skvěle a Davidovi patří velký obdiv za způsob, jakým kapelu řídí, je však načase zvednout kotvy a vyplout do dosud neprobádaných vod.“

Bývalý bubeník Whitesnake tím míní zkusit štěstí v kapele S.U.N., která spadá pod taktovku kanadské zpěvačky Sass Jordan. Podle Tichyho je Jordan tou pravou osobou, která s ním jako muzikantem momentálně nejvíce souzní. „Je něco jako moje duševní dvojče,“ říká Tichy.

Během angažmá ve Whitesnake si bubeník zahrál například na několika albech Gilbyho Clarka, který v roce 1991 zaskakoval v Guns N’ Roses za Izzyho Stradlina. Spolupracoval například i s německou kapelou Shameless, bývalým kissákem Acem Frehleym nebo s frontmanem Aerosmith Stevenem Tylerem.

Na Tichyho místo s definitivní platností nastoupí Tommy Aldridge, známý především z kapely Black Oak Arkansas. Aldridge s Whitesnake spolupracoval už na desce Slip of the Toungue z roku 1989 a dle jeho vlastních slov pro něj opětovné navázání spolupráce mnoho znamená.

„Nemůžu ani vyjádřit slovy, jaká je to pro mne čest a jak jsem za to vděčný. Práce s Davidem Coverdalem a ostatními pro mne byla vždy okouzlující a doufám, že navážeme tam, kde jsme v osmadevadesátém skončili.“

Skupina Whitesnake byla založena Davidem Coverdalem roku 1978 poté, co odešel z kapely Deep Purple. Stín předchozího angažmá jeho i Whitesnake provázel až do roku 1980, kdy konečně vydali zlomové album Ready an´ Willing.

Mezi nejvýznamnější komerční úspěchy dodnes patří stejnojmenná nahrávka s názvem Whitesnake, která kromě jiného přinesla trojici hitů Here I Go Again, Still of the Night a Is This Love. Songy se zapsaly do povědomí široké hudební veřejnosti a skupině zajistily uznání a slávu ve světovém měřitku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Bubeník Whitesnake Brian Tichy končí. Tvrdí, že postrádá duševní dvojče