Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Bubeník Jefferson Airplane zemřel při autonehodě. Bylo mu 67 let

Redakce

Redakce

8. 6. 2013

Bývalý bubeník Jefferson Airplane Joey Covington zemřel 4. června ve věku 67 let poté, co se svým autem boural v Palm Springs v Kalifornii.

Jefferson Airplane Zdroj: jeffersonairplane.com

Jefferson Airplane Zdroj: jeffersonairplane.com

Policie později potvrdila, že Covington nebyl při nehodě připoután. Jeho auto vrazilo do zdi poblíž zatáčky. Podle místní zpravodajské stanice CBS byl ve vozidle sám. Po následných pokusech o oživení byla konstatována smrt.

Joey Covington hrál ve spin-off kapele Jefferson Airplane Hot Tuna v letech 1969 až 1970 a později nahradil v sestavě Jefferson Airplane bubeníka Spencera Drydena. Jako stálý člen sestavy působil v kapele v letech 1970 až 1972 a hrál na albech Volunteers, Bark a Long John Silver.

V roce 1976 se Covington podílel na složení singlu With Your Love kapely Jefferson Starship, který se dostal na 12. místo v žebříčku americké hitparády US singles chart. Působil také v populární místní kapele San Francisco Allstars v období od roku 1978 do 1986.

V posledních letech Covington pravidelně hrál na živých vystoupeních v oblasti Palm Springs. Jeho posledním koncertem bylo vystoupení na akci na počest Marilyn Monroe tři dny před jeho smrtí.

Jefferson Airplane patří k nejznámějším kapelám, které byly v šedesátých letech spojovány s hnutím hippies. Proslavili se zejména hitem White Rabbit, k němuž zpěvačku Grace Slickovou inspirovala mimo jiné četba Alenky v říši divů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Bubeník Jefferson Airplane zemřel při autonehodě. Bylo mu 67 let