Bubeník Jefferson Airplane zemřel při autonehodě. Bylo mu 67 let

Bývalý bubeník Jefferson Airplane Joey Covington zemřel 4. června ve věku 67 let poté, co se svým autem boural v Palm Springs v Kalifornii.

Jefferson Airplane Zdroj: jeffersonairplane.com
Jefferson Airplane Zdroj: jeffersonairplane.com

Policie později potvrdila, že Covington nebyl při nehodě připoután. Jeho auto vrazilo do zdi poblíž zatáčky. Podle místní zpravodajské stanice CBS byl ve vozidle sám. Po následných pokusech o oživení byla konstatována smrt.

Joey Covington hrál ve spin-off kapele Jefferson Airplane Hot Tuna v letech 1969 až 1970 a později nahradil v sestavě Jefferson Airplane bubeníka Spencera Drydena. Jako stálý člen sestavy působil v kapele v letech 1970 až 1972 a hrál na albech Volunteers, Bark a Long John Silver.

V roce 1976 se Covington podílel na složení singlu With Your Love kapely Jefferson Starship, který se dostal na 12. místo v žebříčku americké hitparády US singles chart. Působil také v populární místní kapele San Francisco Allstars v období od roku 1978 do 1986.

V posledních letech Covington pravidelně hrál na živých vystoupeních v oblasti Palm Springs. Jeho posledním koncertem bylo vystoupení na akci na počest Marilyn Monroe tři dny před jeho smrtí.

Jefferson Airplane patří k nejznámějším kapelám, které byly v šedesátých letech spojovány s hnutím hippies. Proslavili se zejména hitem White Rabbit, k němuž zpěvačku Grace Slickovou inspirovala mimo jiné četba Alenky v říši divů.

Bubeník Jefferson Airplane zemřel při autonehodě. Bylo mu 67 let
Ohodnoťte tento článek


Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*