Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Bubeník Foo Fighters bude hrát Iggyho Popa v biografickém filmu

Redakce

Redakce

13. 2. 2013

Iggy PopRocková legenda Iggy Pop si v novém filmu ze svého života nezahraje. Ztvární ho však bubeník skupiny Foo Fighters. V novém snímku Lust for Life se objeví i postavy dalších rockových legend 70. let.

FOTO: Iggy Pop

Iggy Pop and the Stooges, Zdroj: myspace.com

Příběh filmu se odehrává v západním Berlíně v 70. letech, přesněji v době, když David Bowie vydává trilogii alb Low, Heroes a Lodger. Mapuje jeho kamarádství s americkým punkovým postrachem Iggym Popem, který tou dobou tonul v drogové závislosti. Bowie se ho ujal a dokázal ho přimět k léčbě, díky čemuž je Iggy Pop dodnes naživu a střízlivý.

Režisérem snímku je Egoli Tossell a scénář k němu napsali autoři Gabriel Range a Robin French, kteří mají prsty v několika komediích pro televizi BBC. Egoli Tossell k filmu řekl: „Toto není typický rockový biografický film. Na jeho konci nikdo nezemře.“

A obsazení? Iggyho Popa si zahraje bubeník skupiny Foo Fighters Taylor Hawkins, Joel David Moore ztvární Dee Dee Ramona z The Ramones a objeví se tu i herečka Micky Summer, dcera hudebníka Stinga.

Zpěvák David Bowie šokoval své fanoušky, když vydal k svým 66. narozeninám prohlášení, že se vrací na hudební scénu. Zároveň vydal novou skladbu i s videem Where Are We Now? a v březnu by se s námi měl podělit o nový materiál na desce The Next Day.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Bubeník Foo Fighters bude hrát Iggyho Popa v biografickém filmu