Menu
TOPZINE.cz
Hudba

BT’n’J: Chorvatští plájbojové z jižních Čech

Redakce

Redakce

28. 5. 2010

Zajímá vás, jak asi zní německá dechovka s prvky anglického golfu, zahraná partou chorvatských plájbojů? Tak si určitě poslechněte klatovskou formaci BT’n’J, protože přesně touhle definicí označují svoji hudbu.

BT'n'J, Zdroj: archiv kapely

V roce 2004 se na české hudební scéně objevila sedmičlenná kapela z Klatov s názvem BT’n’J. Její vstup na scénu byl zcela nenápadný, ale brzy se ukázalo, že skupina sama o sobě nenápadná není. Netradiční image členů, ale i hudba, kterou produkují, budiž toho dokladem.

Osobitá image

Kapela ve své hudbě kombinuje živelný funk s mnoha hudebními styly, rapem počínaje a ska a reggae konče. Sami muzikanti o své hudbě hovoří jako o německé dechovce s prvky anglického golfu. A aby toho netradičního názvosloví nebylo málo, sami sebe označují za chorvatské plájboje. Jejich image doplňují i vtipná a účelná umělecká jména členů kapely.

Marton Mluvić (zpěv, rap), Davit Bavić (zpěv, rap), Václav Tarafukić (příčná flétna), Václav Kvakić (kytara), Áshyk Prstović (klávesy), Ján Slepić (basa) a Rytmus Měnić (bicí), to všechno jsou členové BT’n’J. Kapela také často spolupracuje se skotským MC Tallestmanem, který v anglicky zpívaných skladbách uspokojuje touhu moderní společnosti po pravém anglickém přízvuku.

Album ve Filteru

Co se týče image, pánové ji rádi mění při každém vydání nového alba a pro jejich fanoušky je tedy vždy záhadou, s jakou image se BT’n’J objeví příště. Výjimkou potvrzující pravidlo budiž jejich debut The Best of Azbest (2006), kde k žádné stylizaci nedošlo. Na následujícím albu Chlapi v chlupu (2008) se však už kapela prezentovala jako sedm velice zarostlých naháčů. Poslední album, kde se pánové představují jako parta myslivců, nese název Myslivci co chceš (2009) a k širší posluchačské veřejnosti se dostalo jako příloha časopisu Filter.

Skladby ke stažení

Pokud vás tahle opravdu netradiční partička zaujala, můžete zajít na některý z plánovaných koncertů a pokud nechcete takříkajíc kupovat zajíce v pytli, není pro vás lepší řešení než navštívit webové stránky kapely www.btnj.cz, kde si můžete jejich tvorbu nejen poslechnout, ale dokonce i zdarma a legálně stáhnout první dvě alba kapely.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

BT’n’J: Chorvatští plájbojové z jižních Čech