Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Bryan Adams chystá další koncert v Praze

Petra Duhajská

Petra Duhajská

29. 1. 2011

Poprvé v naší stověžaté matičce tento zpěvák a kytarista vystoupil v roce 2003. Nyní chystá Bryan Adams už třetí návštěvu, poslední koncert na naší půdě odehrál před pěti lety. Bryan na probíhajícím turné propaguje své nejnovější výběrové album Bare Bones, které vyšlo loni a obsahuje živé verze všech důležitých hitů tohoto slavného Kanaďana. Pražané je budou moci slyšet 19. června v O2 areně.

FOTO: Bryan Adams

Bryan Adams zahraje 19. června v pražské O2 areně, Zdroj: pořadatel koncertu

Bryan Adams pochází z Ontaria a patří bezpochyby mezi nejúspěšnější hudebníky země javorového listu. Získal několik platinových desek, množství kanadských trofejí Juno, v roce 1992 Grammy v kategorii nejlepší filmová či televizní píseň za (Everything I Do) I Do It for You a třikrát byl nominován na Oscara.

První, eponymní, album vydal Bryan už v roce 1980 jako jednadvacetiletý mladík. Vrchol své kariéry zažil v druhé polovině 80. a na začátku 90. let s hity jako Summer of 69, Run to You, 18 ’Til I Die, It’s Only Love, Somebody nebo All for Love. Přestože v posledních letech jeho alba nedosahují takových úspěchů jako dříve, Bryan zůstává stále oblíbený díky neúnavnému koncertování, ročně odehraje až 120 vystoupení.

Kromě vlastních veleúspěšných písní napsal také mnoho povedených kusů pro kolegy zpěváky a muzikanty, například pro Kiss, Prism, Bonnie Raitt, Roda Stewarta, Neila Diamonda nebo Joe Cockera. Spolupracoval se spoustou zpěváků a zpěvaček, asi nejznámějších společným dílem je píseň All for Love, která se objevila ve filmu Tři mušketýři a v níž si Bryan zazpíval se Stingem a již zmíněným Rodem Stewartem.

Kromě hudby se ale tento rocker s chraplavým hlasem s energií a zápalem věnuje i charitativním a lidskoprávním aktivitám. Založil Bryan Adams Foundation, spolupracuje mimo jiné s Amnesty International, vystupoval v rámci koncertů Live Aid i Live 8, zahrál také při ceremoniálu oslavujícím pád Berlínské zdi. Zasazuje se i o práva zvířat; sám je od roku 1989 veganem a byl nominován na cenu PETA pro Nejvíc sexy vegetariána roku.

Vstupenky na červnové vystoupení Bryana Adamse seženete už nyní ve sběrnách Sazka, přijdou vás na 990 až 1490 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Bryan Adams chystá další koncert v Praze