Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Brutální mstitel Danny Trejo společně s Jessicou Albou půjdou po De Nirovi a Seagalovi? Film Machete přichází

Redakce

Redakce

9. 5. 2010

Režisér Robert Rodriguez je u nás znám hlavně díky filmům  Sin City a Grindhouse: Planeta teror . Na letošní podzim přichystal další film pro silné nátury, akční podívanou s všeříkajícím názvem Machete, ke kterému napsal i scénář. Do titulní role neohroženého bojovníka i lamače ženských srdcí obsadil Dannyho Treja.

Machete

Machete Zdroj: solaceicinema.com

Už v roce 2007 Rodriguez vložil do Planety teror několik falešných trailerů  a právě Machete je první uskutečněný projekt, který se jedním z nich inspiroval. Natáčelo se v texaském Austinu a celkový rozpočet byl 25 milionů dolarů. Machete se dá zařadit mezi tzv. mexploitation filmy – akční filmy s většinou mexickým herců – zejména mezi kladnými postavami, které mají posilovat národní hrdost Mexičanů v USA (podobné a známější jsou blaxploitation filmy pro černochy). V současné době jeho zápletka získala na aktuálnosti zpřísněním imigračních a školských zákonů ve státě Arizona.

Machete je bývalý  (neprávem propuštěný) agent FBI se zálibou ve velkých sečných zbraních, kterými kosí jednoho nepřítele za druhým. Ať se už jedná o bývalé kolegy, kteří ho zradili (jednoho z nich hraje Steven Seagal), gangstery, protimexické politiky (Robert De Niro) nebo nájemné zabijáky (Don Johnson ), vyrovnaným soupeřem mu dokáže být jen málokdo. Kromě sekání těchto padouchů na kusy tráví většinu času v náručí krasavic jako Lindsay Lohan, Jessica Alba a Michelle Rodriguez.

Machete se s tím nemazlí

V našich kinech bude mít Machete premiéru 19.8. Oficiální trailer, tentokrát ze skutečného filmu, byl zveřejněn symbolicky 5. května, tedy u příležitosti výročí překvapivého vítězství mexické armády nad Francouzi v bitvě u Puebla. Tento den se v Mexiku a na jihozápadě Spojených států slaví pod názvem Cinco de Mayo.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Brutální mstitel Danny Trejo společně s Jessicou Albou půjdou po De Nirovi a Seagalovi? Film Machete přichází