×
TOPZINE.cz

Brutal Assault 2010 startuje zítra ve vojenské pevnosti Josefov

Brutal Assault 2010 slaví patnáctiny a je to vidět. Oproti minulým ročníkům byl vylepšen kemp, do nabídky se zařadil i placený VIP kemp s ostrahou a bude ozvučena přírodní tribuna. Organizátoři přirozeně doufají, že letos trhnou rekord v návštěvnosti.

Pevnost Josefov, Zdroj: pevnostjosefov.wz.cz

Již zítra se nedobytná pevnost Josefov otevře všem fanouškům tvrdé muziky. Na oficiálních stránkách festivalu je již k dispozici program. Projděme si tedy stručně den po dni, jaké kapely nám zahrají.

Středa 11. srpna

Den před festivalem bude především ve znamení klubové warm-up party Fear Factory v klubu Bastion kousek od hlavního vstupu do kempu. Vstupenky na tuto akci byly v předprodeji během chvíle beznadějně vyprodány. Klub má totiž kapacitu pouhých 300 lidí a Fear Factory jsou jedním z headlinerů celého festivalu. Navíc fakt, že v klubech bývá o řád lepší zvuk než na open-air festivalech, určitě přiměl skalní fanoušky ke koupi vstupenky.

Co se týče oficiálního line-upu, tak ten je čistě rozehřívací. Zajímavostí je, že pořadatel umožňuje o sedmi kapelách hlasovat na svých stránkách. Zahrají tři formace s největším počtem hlasů.

Čtvrtek 12. srpna

První regulérní festivalový den již na stage přinese první hvězdy. Fanoušci doomu se mohou těšit na zakladatele žánru Candlemass, pohanům zahrají Ensiferum a například fanoušky grindcoru uspokojí Rotten Sound. Hlavními taháky budou ale Children of Bodom se svým symfonickým death-metalem a již zmiňovaní industrialisté Fear Factory.

Pátek 13. srpna

V pátek zahrají například Hypnos nebo Bleed from Within. Představí se také hudební vizionář trpící bipolární afektivní poruchou Devin Townsend, fanoušci grindcoru si opět přijdou na své s Napalm Death. Headlinery večera budou Cannibal Corpse se svým typickým death metalem.

Sobota 14. sprna

Poslední festivalový den přinese největší nápor velkých jmen. Fanoušci doomu budou v sedmém nebi. Zahraje jim totiž hned několik průkopníků žánru. Lze jmenovat AHAB, Moonsorrow nebo Barren Earth. Představí se také My Dying Bride. Ze zajímavých kapel lze uvést Diablo Swing Orchesta, hrající směs swingu a metalu, zvanou avantgard-metal, nebo kapelu Macabre, která svůj styl prezentuje jako murder metal. Na své si přijdou i blackmetalisté, a to s norskými jmény Sarke a Ragnarok. Hlavním tahákem dne budou ale Hypocrisy se svým melodic death metalem a Meshuggah se svým technickým trash metalem.

Na závěr snad jen popřeji šťastnou cestu a pěkné počasí.Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..