Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Bruno Mars: Lazy Song má videoklip plný opic

Alena Uhlířová

Alena Uhlířová

19. 4. 2011

FOTO: Bruno MarsAmerický pětadvacetiletý zpěvák původem z pohádkové Hawaie, Bruno Mars, se u nás proslavil především písní Just the Way You Are a featuringem v Billionaire od Travieho McCoye. Nyní přichází s novým videoklipem ke svému třetímu singlu Lazy Song.

FOTO: Bruno Mars

Bruno Mars, Zdroj: soulculture.co.uk

Lazy Song našla své místo na albu Doo-Wops & Hooligans, které zaznamenalo velký úspěch na celém světě. Koupilo si jej na dva a půl milionu Brunových posluchačů. U nás se deska objevila dokonce v TOP50. Není tedy divu, že se zpěvák rozhodl natočit další videoklip.

Lazy Song je vážně líná skladba. A to nejen co se týče pohodovějšího tempa a textu, ale ani samotný videoklip není nijak akční. Zpěvák a tanečníci se pohybují v prostoru menšího pokoje a jejich taneční kreace jsou velmi střízlivé. Nejdynamičtější pohyb udělá zpěvák ve chvíli, kdy se odsune na kolečkové židli. Kamera je statická a žádných speciálních efektů se také nedočkáme.

Záhadou celého videoklipu je, proč jsou tanečníci převlečení za opice. Není o nich v písni ani zmínka, těžko hledat jakoukoli opičí asociaci. Podobnost lze spatřit akorát ve zjevu Bruna Marse a oněch opic. Také zpěvákův tanec trochu připomíná jejich pohyby.

Jako celek jsou však skladba a videoklip poměrně v souladu. Kde jinde než v obývacím pokoji by se měla odehrávat píseň, která je ódou na nicnedělání. Nakonec tedy musím konstatovat, že videoklip není špatný, jen kdyby Mars a opice nesundávali kalhoty. Tenhle prvek nemá opodstatnění a vypadá značně nevkusně. Uvidíme, zda se Bruno Mars setká s dalším úspěchem, či bude jeho videoklip považován za zmařený pokus o kontroverzní vtip.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Bruno Mars: Lazy Song má videoklip plný opic