×
TOPZINE.cz

Bruce Willis: Je fajn mít návod na to, jak hrát

Bruce Willis a Mary-Louise ParkerováSnímek Red můžete spatřit v kinech od 28. října.  V hlavní roli se představí Bruce Willis, kterému budou sekundovat  Helen Mirren, John Malkovich,  Morgan Freeman a Mary-Louise Parker. Ve filmu se míchá akce s prvky komedie a romantiky.

Bruce Willis a Mary-Louise Parker
Bruce Willis a Mary-Louise Parker ve filmu Red, Zdroj: distributor filmu

Bruce Willis ztvárňuje postavu Franka Mosese, agenta ze staré školy CIA, který se ocitne v boji o svůj život s agenty CIA. Bruce poskytl rozhovor agentuře Reuters o filmu, který vznikl na motivy komikové série kreslíře Cullyho Hamnera, a také o tom, proč Red zlákal tolik výborných herců.

Představují komiksové předlohy u filmů pomoc nebo ztížení pro herce?

Určitě představují velkou pomoc. Opravdu dobrý obrázkový román a komiksy odráží zápletku a vysoké nároky. Tolik jste nadšení a tak moc toho zkoušíte dosáhnout, že to musí být ztvárněno, ať hercem, režisérem nebo někým jiným. Je prostě skvělé mít návod.

Jaké komiksy jste četl jako dítě?

Když jsem četl komiksy, tak jsem měl rád Spider-Mana a další superhrdiny. Teď také plánují film podle komiksu Metal Men. Ten obsahuje všechny prvky jako Olovo, Cín, Zlato, Platina a Rtuť. Četl jsem je všechny. Taky jsem četl Archieho. A potom, abych tak řekl, jsem z toho vypadl. Nikdo si nemyslel, že budou vznikat filmy jako komiksové adaptace až do Supermana.

Oblíbený komiks Bruce Willise Metal Men
Oblíbený komiks Bruce Willise Metal Men, Zdroj: metal-men.com

Máte pocit, že Hollywood se dívá na komiksy jinak po Temném rytíři? Možná s větším respektem?

To určitě. Ale vidím to po celém světě. Začalo to v Hollywoodu a televizi, že se všechno zdá jako zábava: sport, zpravodajství, hollywoodské filmy, televizní estrády. Všechno je to zábava na určité úrovni. I ve zpravodajství v Los Angeles v 11 hodin je zábava – podivná a výstřední autonehoda. Podívejte se na všechny kanály, které v současnosti existují.

Co si myslíte o tom, že snímek Red přitáhl tak různorodé obsazení talentovaných herců?

Byl jsem jeden z prvních obsazených a jsem rád, že jen kvůli příběhu. Z toho, co jsem slyšel, si někteří prý říkali: “Chci být v tom akčním fimu s Brucem Willisem.” Ale tohle je mnohem víc než akční film. Bylo to mnohem složitější. Jedna z věcí, o které se bude hodně mluvit, je áčkové obsazení, a že velcí filmoví herci přitíhli k příběhu. Nikdo neví proč. To není o tom, že chtěli hrát v akčním filmu, protože tito herci mohou být v každém filmu, ve kterém chtějí. Ale společně se spojili, jako na Vánoce, a já jsem si přál, aby tento film byl dárkem pro filmaře, studio i herce.

Improvizovalo se hodně?

Opravdu jsme se drželi předlohy více než v jakémkoli filmu, na kterém jsem dosud pracoval. Že by to byl stejný příběh od začátku do konce, to se mi nestalo ani v Hollywoodu ani v Torontu.

Bruce Willis s kolegou Karlem Urbanem
Bruce Willis s kolegou Karlem Urbanem, Zdroj: distributor filmu

Scéna, která vyniká, je boj mezi vaší a postavou Karla Urbana. Jaké bylo natáčet ji?

Vždycky chcete, aby všichni okolo byli v bezpečí a vy sami také. Karl a já jsme trénovali hodně scén pomocí smíšených bojových umění. V Red jsou věci, které jsem dlouho nedělal, třeba jako proběhnout oknem. Ale souboj s Karlem jsem si opravdu užil.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..