Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Bruce Willis bojuje v novém filmu proti zbytku CIA

Redakce

Redakce

16. 10. 2010

Bruce Willis jako akční hrdina filmu RedNový akční snímek s Brucem Willisem v hlavní roli zamíří na státní svátek 28. října do kin. Jmenuje se Red a byl natočen na motivy stejnojmenného komiksu od kreslíře Cully Hamnera.

Bruce Willis jako akční hrdina filmu Red

Bruce Willis v novém snímku Red, Zdroj: distributor filmu

Bruce  Willis ztvárňuje postavu Franka Morese, který si užívá poklidného života na venkově jako penzionovaný agent CIA, ale jen do chvíle, než se ho jeho bývalí zaměstnavatelé rozhodnou zlikvidovat. Začíná souboj mezi penzistou a zbytkem CIA. Frankovými soupeři jsou členové bývalého týmu: Joe Matheson (Morgan Freeman), dohnaný k asistovanému žití v domácím prostředí, Marvin Boggs (John Malkovich), jenž zůstal paranoidní po testování LSD,  a Victoria (Helen Mirren),  která provozuje hostely Bed & Breakfast a příležitostně vraždí.

Frank je i chlap, který má zálibu v ženách a přestřelkách. Předmět jeho milostného zájmu ztvárňuje Mary-Louise Parker, kterou nejprve unese a poté ji nechá bojovat po jeho boku.

Držitelka Oscara Helen Mirrenová

Helen Mirren jako akční královna

Filmu nechybí praštěnost, duchaplnost a velmi dobré herecké obsazení. Kromě Bruce Willise se můžete těšit na zmíněného Morgana Freemana (akční roli měl už například ve Wanted), Mary-Louise Parker (matka hlavních hrdinů v Kronice rodu Spiderwicků), Helen Mirren (Alžběta v Královně) a Johna Malkoviche (také agent CIA v Po přečtení spalte).

Helen Mirren, držitelka Oscara za nejlepší ženský herecký výkon z roku 2006 za film Královna, by se již brzy mohla stát i královnou akčních snímků. Mezi nejvtipnější scény nového snímku patří ta, kdy  Helen v elegantních šatech a robustních botách zabaví obrovský automatický kulomet a rozpráší vládní hrdlořezy ze CIA.

Výborné obsazení by mohlo Red změnit na jedno velké pískoviště, ale na rozdíl od jiných filmů s hvězdným obsazením režisér Robert Schwentke neumožnil hercům rozlet mimo svůj záměr.

Red (Red)

Akční / Komedie
USA, 2010, 111 min

Režie: Robert Schwentke
Hrají: Bruce Willis, Morgan Freeman, Mary-Louise Parker, Helen Mirren, John Malkovich, Karl Urban, Richard Dreyfuss, Julian McMahon, Brian Cox, James Remar, Ernest Borgnine, Michelle Nolden, Audrey Wasilewski, Justine Wachsberger, Emily Kuroda, Laura DeCarteret

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Bruce Willis bojuje v novém filmu proti zbytku CIA