Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Bruce Springsteen na koncertě v Praze odpovídal i na žhavé dotazy

Redakce

Redakce

12. 7. 2012

!Recenze!Po patnácti letech zavítal do České republiky jeden z nejvlivnějších amerických písničkářů, Bruce Springsteen. Dvaašedesátiletý zpěvák a kytarista v pražském Edenu předvedl ve středu 11. července ohromující tři a půl hodiny trvající show.

Bruce Springsteen, jemuž se právem přezdívá Boss, byl u nás naposledy roce 1997, kdy vystoupil sólově v Kongresovém centru. Tentokrát s sebou do pražské Synot Tip Arény přivezl i svou kapelu The E Street Band a fotbalový stadion v Edenu byl příhodným místem pro akci tohoto formátu. Brány areálu se otevřely v pět odpoledne a krátce po sedmé hodině zaplnili přicházející návštěvníci téměř celou arénu. Dle údajů pořadatelů zavítalo na koncert téměř 24 000 posluchačů.

Samotný koncert začal krátce před půl osmou. „Ahoj Praho! Jsem rád, že jste tady!“ přivítal Bruce natěšené fanoušky a zahrál píseň The Ghost of Tom Joad pouze za doprovodu kytary a foukací harmoniky. Po úvodní písni přivítal na pódiu The E Street Band, který se právem řadí mezi hudební špičku.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/bruce-springsteen-praha-2012/]

Show, která následovala, nemá v naší malé republice obdoby. Boss střídal songy z nového alba Wrecking Ball a staré osvědčené pecky. Z pódia vyzařoval neutuchající elán nejen samotného Springsteena, ale všech členů jeho kapely, a energie postupně pronikala do každého přítomného fanouška. Songy po sobě rychle následovaly a nenechávaly tak ani chvíli na vydechnutí pro Bruce, jeho kapelu i fanoušky.

Fanoušci svými transparenty Springsteena zaskočili

Kromě obdivuhodného talentu a elánu je nutné vyzdvihnout i Bossovu komunikaci s publikem. Pravidelně se procházel po molu a zdravil se s rozvášněnými fanoušky v prvních řadách. Přebíral od nich transparenty s názvy jeho hitů, které by chtěli slyšet. Na jednom z nich stálo Blowing in the Wind, což Bruce mírně vyvedlo z míry: „That’s the other guy!“ Bez povšimnutí nezůstala ani cedule s nápisem: „Bruce, did you meet my mother in 1990…?“, kterou Bruce pobaveně okomentoval slovy: „That‘s a dangerous question!“

Během písně Waitin‘ on a Sunny Day vytáhl z publika roztomilé děvče, které statečně samo odzpívalo refrén písně. Další malá blondýnka si s Brucem zatančila při songu Dancing in the Dark.

Během předposlední písně uctil minutou ticha památku na podzim zemřelého saxofonisty Clarence Clemonse. Úplný závěr koncertu patřil převzaté písni Twist and Shout od Isley Brothers, při které tančili lidé nejen na ploše, ale i na tribunách. Krátce po půl jedenácté se Boss s pražským publikem rozloučil: „You can’t take anymore! You‘re finished! You’re done! It’s over!“ Po těchto slovech odešel z pódia a diváci se rozešli do středeční noci.

Bruce Springsteen & The E Street Band

11. července 2012
TipSport Arena, Eden, Praha

+ komunikace s publikem
+ gradující atmosféra
+ vyvážený poměr starých hitů a nových songů
+ dobře organizačně zvládnutý koncert pod širým nebem

– zpočátku koncertu vlažnější publikum, které první hodinu moc nereagovalo

Hodnocení: 90%

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Bruce Springsteen na koncertě v Praze odpovídal i na žhavé dotazy