Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Brno vám otevírá celý svět. Neváhejte, šanci máte do konce listopadu

Redakce

Redakce

22. 11. 2010

Jste neustále na cestách, třebaže jen jezdíte prstem po mapě? Prozradíme vám, jak strávit poslední listopadové dny v Brně příjemnou cestou po kontinentech. Vydejte se hledat ztracený ráj do Himalájí, proleťte se v balónu nad pohádkovou Kappadokií v Turecku, nasajte exotické vůně Vietnamu. Jakým směrem se vydáte, záleží pouze na vaší fantazii.

Foto: Za exotickými zvířaty do Olympie, Zdroj: sangri-la.cz

Za exotickými zvířaty do Olympie, Zdroj: sangri-la.cz

Láká vás Tibet, Bhútán, Nepál nebo Indie? Máte jedinečnou možnost dozvědět se více o těchto zemích na expozici s magickým příběhem Šangri-la. Pro ty z vás, co se v budoucnu chystají objevovat krásy Vietnamu, máme přednášku v Klubu cestovatelů. A konečně pro ty, co mají ambice poznat celý svět, je zde výstava cestovatele Jiřího Kolbaby. Nezapomeňte – výstavy jsou k dispozici pouze do konce listopadu, proto pamatujte, že máte poslední šanci k jejich probádání.

Celý svět v jednom českém městě

FOTO: Výstava J. Kolbaby

Výstava J. Kolbaby, Foto: Jana Koplová, Topzine.cz

Zcela unikátní projekt můžete spatřit v prostorách Nové radnice v Brně. Cestovatel Jiří Kolbaba zde zahájil svou výstavu fotografií s názvem Svět v Brně vernisáží, která se uskutečnila 29. září. Výstava vás zavede na místa více či méně vzdálená. Jedinečný dojem z velkoplošných fotografií umocňují prostory, ve kterých jsou desítky fotek umístěny. Jedná se o Křížovou chodbu, nejstarší část Nové radnice z poloviny 13. století, která byla součástí bývalého dominikánského kláštera.

Korsika, Turecko, Spojené státy americké, Seychely, Myanmar, Cookovy ostrovy nebo Krušné hory. To vše a mnohem více. Přeneste se ve svých myšlenkách na exotické pláže uprostřed Indického oceánu, staňte před ohromující krásou Grand Canyonu formovaného řekou Colorado, najděte si svůj vysněný kousek země. Z výstavy si kromě silného zážitku a inspirace pro vaše budoucí cesty můžete odnést krásné pohlednice a knihy Jiřího Kolbaby, které zde dostanete k zakoupení.

Termín konání: 29. 9. 2010 – 29. 11. 2010

Otevírací doba: denně 10.00 – 18.00

Místo konání: Křížová chodba Nové radnice, Dominikánské náměstí 196/1, Brno

Vstupné: Zdarma

Jiří Kolbaba

FOTO: Jiří Kolbaba v akci

Jiří Kolbaba v akci, Zdroj: archív Jiřího Kolbaby

Cestovatel a fotograf. Přestože umí pouze česky a anglicky, porozuměl životnímu stylu ve více než 120 zemích na všech kontinentech. V současné době se učí také malajsky a indonésky, jelikož ostrov Bali je něco jako jeho druhý domov, kam se vždy velmi rád vrací. Jeho cestovatelským snem je prozkoumat severní pól a vrátit se alespoň ještě jednou na Antarktidu. Ročně pořádá několikero výstav, besed a diashow, na kterých vás provede svými zážitky z cest. Je autorem knih 6 kontinentů – příběhy z cest, Tváře světa, Obrazy světa. V současné době si velkou oblibu u čtenářů získává také jeho kniha Dopisy z cest. Jeho vzorem je mořeplavec James Cook a řídí se mottem: Nebojme se plnit své sny.

Za ztraceným rájem do Olympie

Vydejte se na cestu, která přestože má jasný cíl, nemá konce. Zřejmě tedy nikam nevede, ale i přesto má smysl ji hledat. Začít můžete v Brně v Olympii, kde byl na několik měsíců vystavěn orientální svět. Ponořte se do mystického světa Nepálu, Indie, Bhútánu a Tibetu. Výstava přináší ukázku života tradičních vysokohorských kmenů, zabrousí do tajů animismu, hinduismu, buddhismu a islámu, ukáže vám, kde leží dračí země. Na jednom místě tak projdete celými Himalájemi, vystoupáte na Mount Everest, poznáte místní exotickou faunu i flóru, projdete se ledovou jeskyní, utáboříte se v základním horolezeckém táboře.

Východní filosofie spočívá v poznání sebe sama. Pojmy náboženství a filosofie se zde téměř stírají. Proto navštivte tuto výstavu, nechte se unášet duchovním světem tibetských mnichů, načerpejte nové informace o zemích rozkládajících se v horském pásu Himalájí, třeba nakonec také najdete nějakou pravdu o sobě samém. Přijďte objevit místo, které nebudete chtít opustit.

Termín konání: do 30. 11. 2010

Otevírací doba: denně 10.00 – 20.00

Místo konání: Olympia Show Hall, U Dálnice 77, Brno

Vstupné: Po – Pá:

Dospělý: 200 Kč/os

Studenti, děti a senioři: 160 Kč/os

Víkend:

Dospělý: 230 Kč/os

Studenti, děti a senioři: 180 Kč/os

Legenda Šangri-la

FOTO: V srdci Himalájí

V srdci Himalájí, Zdroj: sangri-la.cz

Snová země, kde neubíhá čas, kde neexistuje smrt. Jedině tam můžete dostát věčnému štěstí. Každý touží jednou nalézt místo svých snů. Asijská kultura si vysnila místo v hloubi Himalájí. Legenda Šangri-la vás provede cestou míru, tajemství, duchovního světa a možná vás přeci jen dovede k samotnému ráji na zemi, posvátnému místu, které popisuje James Hilton ve své knize Ztracený obzor.

Podlehněte národu, jehož pracovitost nezná mezí

Pro ty z vás, kteří jste si stále ještě nevybrali, nebo máte pocit, že toho stále nebudete mít dost, se 29. listopadu uskuteční cestovatelská přednáška v Klubu cestovatelů. Vojta Benda a Martin Záruba vám prostřednictvím své cestovatelské besedy přiblíží vietnamské tradice, zasvětí vás do tajemství zdejších pochoutek a poskytnou vám jedinečné záběry ze svých cest. Jak se protloukali deštnými pralesy, stanuli na Fan Si Pan, nejvyšším vrcholu Vietnamu a celé Indočíny, a zavítali do civilizace, kde se na 80% obdělávané půdy pěstuje rýže.

Termín konání: 29. 11. 2010

Čas konání: 18.30

Místo konání: Klub cestovatelů, Veleslavínova 14, Brno

Vstupné: 40 Kč/os

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Brno vám otevírá celý svět. Neváhejte, šanci máte do konce listopadu