×
TOPZINE.cz

Brno vám otevírá celý svět. Neváhejte, šanci máte do konce listopadu

Jste neustále na cestách, třebaže jen jezdíte prstem po mapě? Prozradíme vám, jak strávit poslední listopadové dny v Brně příjemnou cestou po kontinentech. Vydejte se hledat ztracený ráj do Himalájí, proleťte se v balónu nad pohádkovou Kappadokií v Turecku, nasajte exotické vůně Vietnamu. Jakým směrem se vydáte, záleží pouze na vaší fantazii.

Foto: Za exotickými zvířaty do Olympie, Zdroj: sangri-la.cz
Za exotickými zvířaty do Olympie, Zdroj: sangri-la.cz

Láká vás Tibet, Bhútán, Nepál nebo Indie? Máte jedinečnou možnost dozvědět se více o těchto zemích na expozici s magickým příběhem Šangri-la. Pro ty z vás, co se v budoucnu chystají objevovat krásy Vietnamu, máme přednášku v Klubu cestovatelů. A konečně pro ty, co mají ambice poznat celý svět, je zde výstava cestovatele Jiřího Kolbaby. Nezapomeňte – výstavy jsou k dispozici pouze do konce listopadu, proto pamatujte, že máte poslední šanci k jejich probádání.

Celý svět v jednom českém městě

FOTO: Výstava J. Kolbaby
Výstava J. Kolbaby, Foto: Jana Koplová, Topzine.cz

Zcela unikátní projekt můžete spatřit v prostorách Nové radnice v Brně. Cestovatel Jiří Kolbaba zde zahájil svou výstavu fotografií s názvem Svět v Brně vernisáží, která se uskutečnila 29. září. Výstava vás zavede na místa více či méně vzdálená. Jedinečný dojem z velkoplošných fotografií umocňují prostory, ve kterých jsou desítky fotek umístěny. Jedná se o Křížovou chodbu, nejstarší část Nové radnice z poloviny 13. století, která byla součástí bývalého dominikánského kláštera.

Korsika, Turecko, Spojené státy americké, Seychely, Myanmar, Cookovy ostrovy nebo Krušné hory. To vše a mnohem více. Přeneste se ve svých myšlenkách na exotické pláže uprostřed Indického oceánu, staňte před ohromující krásou Grand Canyonu formovaného řekou Colorado, najděte si svůj vysněný kousek země. Z výstavy si kromě silného zážitku a inspirace pro vaše budoucí cesty můžete odnést krásné pohlednice a knihy Jiřího Kolbaby, které zde dostanete k zakoupení.

Termín konání: 29. 9. 2010 – 29. 11. 2010

Otevírací doba: denně 10.00 – 18.00

Místo konání: Křížová chodba Nové radnice, Dominikánské náměstí 196/1, Brno

Vstupné: Zdarma

Jiří Kolbaba

FOTO: Jiří Kolbaba v akci
Jiří Kolbaba v akci, Zdroj: archív Jiřího Kolbaby

Cestovatel a fotograf. Přestože umí pouze česky a anglicky, porozuměl životnímu stylu ve více než 120 zemích na všech kontinentech. V současné době se učí také malajsky a indonésky, jelikož ostrov Bali je něco jako jeho druhý domov, kam se vždy velmi rád vrací. Jeho cestovatelským snem je prozkoumat severní pól a vrátit se alespoň ještě jednou na Antarktidu. Ročně pořádá několikero výstav, besed a diashow, na kterých vás provede svými zážitky z cest. Je autorem knih 6 kontinentů – příběhy z cest, Tváře světa, Obrazy světa. V současné době si velkou oblibu u čtenářů získává také jeho kniha Dopisy z cest. Jeho vzorem je mořeplavec James Cook a řídí se mottem: Nebojme se plnit své sny.

Za ztraceným rájem do Olympie

Vydejte se na cestu, která přestože má jasný cíl, nemá konce. Zřejmě tedy nikam nevede, ale i přesto má smysl ji hledat. Začít můžete v Brně v Olympii, kde byl na několik měsíců vystavěn orientální svět. Ponořte se do mystického světa Nepálu, Indie, Bhútánu a Tibetu. Výstava přináší ukázku života tradičních vysokohorských kmenů, zabrousí do tajů animismu, hinduismu, buddhismu a islámu, ukáže vám, kde leží dračí země. Na jednom místě tak projdete celými Himalájemi, vystoupáte na Mount Everest, poznáte místní exotickou faunu i flóru, projdete se ledovou jeskyní, utáboříte se v základním horolezeckém táboře.

Východní filosofie spočívá v poznání sebe sama. Pojmy náboženství a filosofie se zde téměř stírají. Proto navštivte tuto výstavu, nechte se unášet duchovním světem tibetských mnichů, načerpejte nové informace o zemích rozkládajících se v horském pásu Himalájí, třeba nakonec také najdete nějakou pravdu o sobě samém. Přijďte objevit místo, které nebudete chtít opustit.

Termín konání: do 30. 11. 2010

Otevírací doba: denně 10.00 – 20.00

Místo konání: Olympia Show Hall, U Dálnice 77, Brno

Vstupné: Po – Pá:

Dospělý: 200 Kč/os

Studenti, děti a senioři: 160 Kč/os

Víkend:

Dospělý: 230 Kč/os

Studenti, děti a senioři: 180 Kč/os

Legenda Šangri-la

FOTO: V srdci Himalájí
V srdci Himalájí, Zdroj: sangri-la.cz

Snová země, kde neubíhá čas, kde neexistuje smrt. Jedině tam můžete dostát věčnému štěstí. Každý touží jednou nalézt místo svých snů. Asijská kultura si vysnila místo v hloubi Himalájí. Legenda Šangri-la vás provede cestou míru, tajemství, duchovního světa a možná vás přeci jen dovede k samotnému ráji na zemi, posvátnému místu, které popisuje James Hilton ve své knize Ztracený obzor.

Podlehněte národu, jehož pracovitost nezná mezí

Pro ty z vás, kteří jste si stále ještě nevybrali, nebo máte pocit, že toho stále nebudete mít dost, se 29. listopadu uskuteční cestovatelská přednáška v Klubu cestovatelů. Vojta Benda a Martin Záruba vám prostřednictvím své cestovatelské besedy přiblíží vietnamské tradice, zasvětí vás do tajemství zdejších pochoutek a poskytnou vám jedinečné záběry ze svých cest. Jak se protloukali deštnými pralesy, stanuli na Fan Si Pan, nejvyšším vrcholu Vietnamu a celé Indočíny, a zavítali do civilizace, kde se na 80% obdělávané půdy pěstuje rýže.

Termín konání: 29. 11. 2010

Čas konání: 18.30

Místo konání: Klub cestovatelů, Veleslavínova 14, Brno

Vstupné: 40 Kč/os

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..