Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Brno chystá Majáles 2010 ve velkém. S Fixou i s Xindlem

Majáles 2009Historie majálesu prý sahá až do dob Římského impéria, v našich končinách se o něm zmiňuje třeba Alois Jirásek ve svých Filozofických spisech. Dokonce ho navštívil i proslulý rebel a bítník Alan Ginsberg.  Studentský svátek opět po roce vypukl hned v několika městech, v Plzni, Praze, Hradci Králové… A následuje Brno.

Majáles 2009, Zdroj: archiv Topzine.cz

Majáles 2009, Zdroj: archiv Topzine.cz

V Brně jako každý rok vypuknou majálesové oslavy hodinu po poledni. Jako minulý a předminulý rok proběhne festival v těsném sousedství klubu Favál, na městském Velodromu. V letošním roce budou hosty oslav jara především nevyhasínající stálice hudebního nebe, ale také čerstvě vykukující hvězdy. Mezi lákadla letošního Majálesu patří třeba Kryštof, Horkýže Slíže, nestárnoucí Vypsaná Fixa, rovněž nestárnoucí Ivan Mládek, ale také Xindl X nebo UDG.

Majáles v Brně, stejně jako i v jiných městech, opět připravil mimo hudebních lákadel také několik soutěží. Tou zřejmě nejznámější bude soutěž o krále či královnu oslav. V letošním roce může ten či ta šťastná získat hodnotné ceny; pět tisíc korun v hotovosti, stylové hodinky a samozřejmě věhlas mezi brněnskou studentskou komunitou a také právo mluvit do příprav následujícího ročníku majálesových slavností. A bečku pro své přátele. Mezi další taháky patří i Miss Majáles nebo jarmark studentských organizací.

Momentálně jsou lístky k dostání za 220 korun (platí do 6. května), k zakoupení jsou v Palace Cinemas ve Velkém Špalíčku i v Olympii, v Domě pánů z Lipé a také v Love Music na Pekařské, dále na tradičních prodejních místech sítě Ticketportal, zde však s manipulační přirážkou. Každý, kdo se navíc přidá do majálesového klubu, lístek může zakoupit za 180 korun. Na místě budou lupeny k dostání za 270 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Brno chystá Majáles 2010 ve velkém. S Fixou i s Xindlem