Menu
TOPZINE.cz
Divadelní festivaly v ČR 2023

Brno čeká Divadelní svět 2014. Těšte se na komedie a Woodyho Allena

Tereza Turzíková

Tereza Turzíková

26. 5. 2014

Již pátým rokem v Brně proběhne festival Divadelní svět, tentokrát věnovaný Woody Allenovi a všem dobrým komikům. Dočkáme se vynikajících komedií brněnských divadel, ale rovněž souborů z celé České republiky a mnoha zahraničních hostů.

FOTO: Divadelní svět

Letošní ročník se ponese v duchu Woodyho Allena a komedie. Zdroj: divadelnisvet.cz

Ve dnech 6. – 13. června se bude hrát nejen na prknech nejrůznějších brněnských divadel, ale i v neobvyklých prostorech jako například Vila Tugenhat, Nádvoří Staré radnice nebo v labyrintu pod Zeleným trhem.

Osmidenní program je rozdělen do čtyř sekcí, přičemž jednou z nich je letošní speciál – Linie Woody Allen. Tento slavný komik inspiroval festival k připravení několika představení s Allenovskou tématikou a jeho nezaměnitelným smyslem pro humor.

V Linii Woodyho Allena se například představí Divadlo pod Palmovkou s komedií Sex noci svatojánské nebo Divadlo na Jezerce s představením Zahraj to znovu, Same. Brněnské divadlo Husa na provázku pro diváky připravilo inscenaci Bůh, kde uvidíte v hlavní roli Boleslava Polívku.

Do sekce Máme doma zase přispějí brněnská divadla a spoluorganizátoři projektu, jako například Divadlo Radost, Husa na provázku, HaDivadlo nebo Národní divadlo Brno. Součástí programu budou také představení studentů z brněnské JAMU.

FOTO: Sex noci svatojánské

Jednou z uvedených komedií bude Sex noci svatojánské Divadla pod Palmovkou.

Ze zahraničních hostů se můžete těšit na představení Kvadratura kruhu z Ruského akademického divadla, Ksich ze Slovenského národního divadla nebo Platit se nebude z Německa souboru Das Meininger Theater.

Mezi další zajímavosti letošního Divadelního světa Brno bude nepochybně patřit vystoupení souboru Cirk La Putyka, které zde bude reprezentovat žánr nový cirkus. Za návštěvu rovněž stojí speciálně postavený stan na Kraví hoře, kde bude ke zhlédnutí Obludárium Divadla bratří Formanů.

Festival nabízí bohatý off program, který se bude konat na ulicích města Brna vždy v odpoledních hodinách. Součástí off programu budou loutková představení, mimové a kejklíři, hudební vystoupení i happeningy.

V rámci Divadelního světa se každoročně koná Noc kejklířů, která zahajuje festival. K vidění budou akrobaté, žongléři, pantomima a bohatý program pro děti. Naopak závěrečnou akcí festivalu je Slavnost masek, která nabízí velkolepou podívanou na propracovaná kostýmy a masky, jejichž letošním tématem je Komedie lásky.

 Divadelní svět Brno 2014, 6. – 13. června

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Brno čeká Divadelní svět 2014. Těšte se na komedie a Woodyho Allena