Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Brněnský Majáles bude moderovat Tomáš Matonoha

foto Vypsaná FixaHudební festival Majáles je na naší scéně poměrně dost známým útvarem, který v současné podobě obráží města již od roku 2004, tedy dlouhých a nezanedbatelných sedm let. V minulém roce jej ve čtyřech českých městech navštívilo více než padesát tisíc platících, což bylo té doby nejvíc ze všech českých festivalů.

foto Vypsaná Fixa

Zpěvák Vypsané Fixy Márdi s fanynkou, Foto: Tereza Ticháčková, Topzine.cz

Opět po roce je tu vítání jara v podobě známé studentské slavnosti, festivalu Majáles. A tentokrát s označením 2011. Stejně jako v předchozích letech nám ve všech pořádajících městech bude předložen dlouhý seznam předních českých i slovenských kapel. A stejně jako minulý rok se máme na co těšit. Pozvání do Prahy, Brna, Hradce Králové či Plzně přijali takové kapely jako Chinaski, Divokej Bill, Mig 21, Tata Bojs, Vypsaná Fixa, UDG nebo Skyline.

Brněnský Majáles: Podle pořadatelů nejlepší hudební program

Tento článek ale nevznikl za účelem vynášet do nebes akci zvanou Majáles, ale spíše proto, aby stručně představil koncepci, se kterou na trh přichází konkrétně brněnští organizátoři. V jednom dni se na pódiu brněnského Velodromu pod širým nebem vystřídají již zmínění Chinaski, Divokej Bill, Tata Bojs, Monkey Business, Mig 21, Sto zvířat, Vypsaná Fixa či UDG.

foto Divokej Bill

Divokej Bill, Foto: Tereza Ticháčková, Topzine.cz

Menšímu pódiu ve vedlejším klubu Favál budou zase kralovat skupiny Midi Lidi, Xindl X, Prago Union, Puding Paní Elvisovej nebo Zóna A. Po přečtení tohoto programu mi musí dát většina hudebně gramotných za pravdu, že oproti loňským létům se Majáles opět o kousek více přiblížil dnešní mladé generaci a nabídl mnoho jmen, které stojí za to vidět. „Myslíme si, že jde o dosud nejlepší hudební program oslav,“ říká hlavní koordinátor Rastislav Bekenyi.

Vystoupení studentských skupin, volba krále a módní trh

Kromě větších a známějších skupin vystoupí také ty, které mají v současné době spíše své věrné obecenstvo, a to často z řad svých přátel a známých. Prostor dostanou také studentské kapely, pro jejichž počínání bude vyčleněna určitá, zatím blíže nespecifikovaná, část městského Velodromu. Studentských skupin vystoupí celkem deset.

foto Fashion Market

Fashion Market najdeme také na Majálesu, Foto: Tereza Ticháčková, Topzine.cz

Aby toho náhodnou nebylo málo, přichází pořadatelé také s dalšími doplňujícími akcemi. To, že se znovu bude volit král či královna majálesových oslav, asi není žádná převratná novinka. I letos nám bude předložen jistý výběr kandidátů – tentokrát budou mít posluchači a přítomní návštěvníci možnost vybírat z deseti zástupců různých brněnských vysokých škol. Volbou majálesového krále a vlastně celým programem nás provede známý herec Tomáš Matonoha.

Co mě osobně potěšilo, je doprovodná akce nazvaná Majáles Fashion Market. Módní majálesový trh se rovněž stane součástí hlavního dne oslav a nabídne návštěvníkům výdobytky z dílen současných ateliérových tvůrců – tedy zboží originální, neotřelé a vyrobené v malém počtu kusů. A to znamená co? Že to jen tak někdo nemá. O důvod víc, proč se v Brně 29. dubna ukázat. Vstupenky jsou k dispozici v obvyklých předprodejích.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Brněnský Majáles bude moderovat Tomáš Matonoha