×
TOPZINE.cz

Brněnský herec Petr Štěpán: Maloval komiksy a chtěl být učitelem

FOTO: Petr ŠtěpánČeský herec Petr Štěpán se po vystudování JAMU a několika rolích dostal do Městského divadla v Brně. Angažmá mu nabídl Stanislav Moša, ředitel divadla. Před studiem na JAMU chtěl být ale cestovatelem, nebo učitelem.

FOTO: Petr Štěpán
Herec Petr Štěpán patří do Brna. Zdroj: Jef Kratochvil, Městské divadlo Brno

Činoherním herectvím na brněnské JAMU se začal zabývat v roce 1992. Absolvoval roli v divadelní inscenaci Revizor. Poté si jej všiml Stanislav Moša, ředitel Městského divadla v Brně (MdB), a nabídl Štěpánovi angažmá. Z počátku se chtěl věnovat režii, ale později si to rozmyslel.

Petr Štěpán (1974) se narodil v Šumperku. Vystudoval činoherní herectví na JAMU. Herectví však ani neměl v plánu.  Nečekaně postoupil všemi koly přijímacího řízení, a stal se tak studentem JAMU. Sám tvrdí, že příchod do Brna mu otevřel nový svět.

Po čase z MdB odešel a hledal angažmá v jiných divadlech. Uvědomil si, že je ještě brzo být na volné noze, že se stále má co učit. Tak se do MdB vrátil a účinkoval v muzikálu Koločava v roli Nikoly Šuhaje. Mimo jiné hostoval v pražském Divadle pod Palmovkou v inscenacích Přelet nad kukaččím hnízdem a Gazdina roba.

Objevuje se také na jevišti několika menších divadel. V brněnském Divadle U stolu ztvárnil Fausta v inscenaci Život je sen a Tragická historie o doktoru Faustovi a dostal se do širší nominace na Cenu Thálie 2006.

FOTO: Petr Štěpán, Gazdina roba
Petr Štěpán si zahrál v Gazdině robě v pražském Divadle pod Palmovkou. Zdroj: DpP

V současné době žije čtyři roky s Lucií Zedníčkovou. O vztahu se ale moc nešíří. Zedníčková má taktéž angažmá v MdB a účinkuje i v Praze.

Čtěte také: Prostředí DAMU je dle absolventky inspirativní

Věděli jste, že Štěpán má před ostatními lidmi problém projevovat své emoce? Říká, že na jevišti sice vystupuje on, ale v masce někoho jiného. Své emoce nemá zapotřebí zveřejňovat.

FOTO: Becket aneb Čest Boží
Jmenovci Petr Štěpán (vpravo) a Petr Gazdík se objevili v inscenaci Becket aneb Čest Boží. Zdroj: Jef Kratochvil, MdB

Diváci si jej třikrát zvolili za nejoblíbenějšího herce Městského divadla Brno v anketě Křídla. V roce 2007 získal Cenu Thálie za Darryla von Horna v inscenaci Čarodějky z Eastwiku. O roli Darryla tvrdí, že mu jednoduše sedla. Nejenže se bavili diváci, ale bavil se i sám herec. O takové roli Štěpán tvrdí, že je malým zázrakem, nebo náhodou.

Ovšem Štěpán není jen divadelním hercem. Účinkoval v seriálu Ošklivka Katka, Četnické humoresky nebo v pohádce Ztracený princ, kde si zahrál roli Plaváka. Věnuje se také dabingu.

Perlička na závěr. Co říká Petr Štěpán o ženách? Jeho ideál je jasný. Vysoká tmavovláska. Ve skutečnosti však jeho přítelkyně byly spíše drobné blondýnky.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..