Menu
TOPZINE.cz
Divadlo

Brněnský herec Petr Štěpán: Maloval komiksy a chtěl být učitelem

Redakce

Redakce

19. 12. 2012

FOTO: Petr ŠtěpánČeský herec Petr Štěpán se po vystudování JAMU a několika rolích dostal do Městského divadla v Brně. Angažmá mu nabídl Stanislav Moša, ředitel divadla. Před studiem na JAMU chtěl být ale cestovatelem, nebo učitelem.

FOTO: Petr Štěpán

Herec Petr Štěpán patří do Brna. Zdroj: Jef Kratochvil, Městské divadlo Brno

Činoherním herectvím na brněnské JAMU se začal zabývat v roce 1992. Absolvoval roli v divadelní inscenaci Revizor. Poté si jej všiml Stanislav Moša, ředitel Městského divadla v Brně (MdB), a nabídl Štěpánovi angažmá. Z počátku se chtěl věnovat režii, ale později si to rozmyslel.

Petr Štěpán (1974) se narodil v Šumperku. Vystudoval činoherní herectví na JAMU. Herectví však ani neměl v plánu.  Nečekaně postoupil všemi koly přijímacího řízení, a stal se tak studentem JAMU. Sám tvrdí, že příchod do Brna mu otevřel nový svět.

Po čase z MdB odešel a hledal angažmá v jiných divadlech. Uvědomil si, že je ještě brzo být na volné noze, že se stále má co učit. Tak se do MdB vrátil a účinkoval v muzikálu Koločava v roli Nikoly Šuhaje. Mimo jiné hostoval v pražském Divadle pod Palmovkou v inscenacích Přelet nad kukaččím hnízdem a Gazdina roba.

Objevuje se také na jevišti několika menších divadel. V brněnském Divadle U stolu ztvárnil Fausta v inscenaci Život je sen a Tragická historie o doktoru Faustovi a dostal se do širší nominace na Cenu Thálie 2006.

FOTO: Petr Štěpán, Gazdina roba

Petr Štěpán si zahrál v Gazdině robě v pražském Divadle pod Palmovkou. Zdroj: DpP

V současné době žije čtyři roky s Lucií Zedníčkovou. O vztahu se ale moc nešíří. Zedníčková má taktéž angažmá v MdB a účinkuje i v Praze.

Čtěte také: Prostředí DAMU je dle absolventky inspirativní

Věděli jste, že Štěpán má před ostatními lidmi problém projevovat své emoce? Říká, že na jevišti sice vystupuje on, ale v masce někoho jiného. Své emoce nemá zapotřebí zveřejňovat.

FOTO: Becket aneb Čest Boží

Jmenovci Petr Štěpán (vpravo) a Petr Gazdík se objevili v inscenaci Becket aneb Čest Boží. Zdroj: Jef Kratochvil, MdB

Diváci si jej třikrát zvolili za nejoblíbenějšího herce Městského divadla Brno v anketě Křídla. V roce 2007 získal Cenu Thálie za Darryla von Horna v inscenaci Čarodějky z Eastwiku. O roli Darryla tvrdí, že mu jednoduše sedla. Nejenže se bavili diváci, ale bavil se i sám herec. O takové roli Štěpán tvrdí, že je malým zázrakem, nebo náhodou.

Ovšem Štěpán není jen divadelním hercem. Účinkoval v seriálu Ošklivka Katka, Četnické humoresky nebo v pohádce Ztracený princ, kde si zahrál roli Plaváka. Věnuje se také dabingu.

Perlička na závěr. Co říká Petr Štěpán o ženách? Jeho ideál je jasný. Vysoká tmavovláska. Ve skutečnosti však jeho přítelkyně byly spíše drobné blondýnky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Brněnský herec Petr Štěpán: Maloval komiksy a chtěl být učitelem