Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Brněnský Favál se těší na koncert kapel Yellow Umbrella a Chaotic

Redakce

Redakce

15. 3. 2011

Foto: Yellow UmbrellaKapela Yellow Umbrella patří k tomu nejlepšímu, co můžete ve střední Evropě v žánru reggae a ska slyšet. Naposledy toto drážďanské seskupení zahrálo v rámci festivalu Reggae Autumn v říjnu 2010 v Praze a Plzni. Ve čtvrtek 17. března vystoupí společně s pražskými Chaotic v brněnském klubu Favál.

Foto: Yellow Umbrella

Yellow Umbrella na koncertě v pražské La Fabrice, 8. října 2010, Foto: Adam Hledík

Když naposledy vystupovala kapela Yellow Umbrella z německých Drážďan v Praze, přišla na ni takřka plná holešovická La Fabrika. Nyní tato skupina kolem charismatického klávesisty Jense Storhschniedera míří do brněnského Faválu, kde zahraje společně s pražskou kapelou Chaotic, která s nimi vystupovala i v La Fabrice.

Zároveň s pražským vystoupením z října loňského roku vydala Yellow Umbrella nové album, A Thousand Faces. Tvorba této německé kapely vychází z jamajských rytmů, nezapře však v sobě silný východoevropský vliv. Ani album A Thousand Faces není v tomto ohledu výjimkou, což kapela zcela jistě předvede i v Brně.

Kapela Chaotic míří do Brna po více než dvou letech. „Nějak se nám nedařilo uspořádat koncert v Brně, jako by pro nás bylo zakleté. Jsme rádi, že to tentokrát vyšlo, navíc s Yellow Umbrella, se kterými se nám vždy výborně hrálo,“ uvádí zpěvák a kytarista Michal Tardík.

Koncert 17. března v brněnském klubu Favál bude skvělou příležitostí, jak si poslechnout svižnou ska muziku, a zároveň zajímavou variantou, jak oslavit den sv. Patrika, který připadl právě na den konání této akce. Je tedy možné, že večer ve Faválu bude zelenější, než se původně čekalo.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Brněnský Favál se těší na koncert kapel Yellow Umbrella a Chaotic