Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Brněnskému klubu Fléda hrozí zánik. Brání ho tisíce lidí, i Koller a Cajs

Martin Peška

Martin Peška

1. 5. 2012

Klubu Fléda, který podle provozovatele navštíví okolo 100.000 návštěvníků ročně, prý hrozí zánik. Podle provozovatele Lukáše Stary se klub stal terčem šikany radnice v Brně – Králově Poli.

FOTO: Fléda v ohrožení

Provozovatel říká, že zákaz produkce po 22. hodině je pro klub likvidační Zdroj: Reprofoto fleda.cz

„Královopolští radní posílají na nejznámější brněnský klub permanentní kontroly – od stavebního úřadu po hygienu,“ uvedl mluvčí klubu Ivo Pezlar. Podle něj se klub setkal i s více než 120 kontrolami městské policie během jednoho měsíce.

Podle tiskového prohlášení klubu došlo k překročení hlukových limitů v okolí Flédy jen dvakrát za období přibližně jednoho roku.

Celá situace podle provozovatele vygradovala ve chvíli, kdy v březnu radnice městské části Královo Pole podala brněnskému magistrátu návrh na schválení vyhlášky, která omezuje hudební produkci po 22. hodině. Zastupitelstvo města Brna má o návrhu hlasovat 18. května, zástupci klubu nenechávají nic náhodě a začali sbírat podpisy pod petici.

„V současné chvíli máme přes 10.000 podpisů a k podpoře klubu se přidávají i známí umělci, herci, režiséři,“ uvedla pro TOPZINE.cz Andrea Vojtěchovská z klubu Fléda.

Za klubem stojí umělci

K podpoře klubu se v posledních dnech připojili i čeští umělci: spisovatel Jaroslav Rudiš či muzikantu David Koller a Milan Cajs ze skupiny Tata bojs. „Držím palce, aby to dobře dopadlo a aby nezanikl další stánek nejen pro mladý lidi, ale vůbec pro lidi, kteří se chtějí bavit,“ vyjádřil svoji podporu Flédy David Koller. „Hluková limitace po 22. hodině by byla pro Flédu likvidační,” uvedl na podporu Flédy Cais.

Nezkrácené a kompletní verze vyjádření kapel lze naleznout na fledavohrozeni.blogspot.com.

Místa pro podpis petice se kromě Brna rozšířila i do dalších měst. Kupříkladu v Praze je možné vyjádřit svou podporu podpisem v klubech Roxy, Rock Café a v Paláci Akropolis. Nově je možno podepsat petici i v Olomouci, Zlíně a Uherském Brodě. V řadě měst má být petice k podpisu i v rámci Majálesu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Brněnskému klubu Fléda hrozí zánik. Brání ho tisíce lidí, i Koller a Cajs