Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Brněnské kulturní HOSTování proběhne už tuto sobotu

Redakce

Redakce

28. 9. 2011

FOTO: SedmikráskaVyhlašování literární soutěže Brněnská sedmikráska proběhne v Brně 1. října. Tématem je letos nejkrásnější brněnská báseň o Praze, nejkrásnější pražská báseň o Brně. Je to už o třetí ročník soutěže pořádaný v rámci Brněnského kulturního HOSTování.

FOTO: Sedmikráska

Brněnské kulturní HOSTování ozdobí Sedmikráska, Zdroj: commons.wikimedia.org

Soutěžní příspěvky zájemci mohli posílat do 1. září, o měsíc později se dozví jméno výherce. O vítězi budou rozhodovat jak brněnští rodáci – Arnošt Goldflam, tak i Pražáci – spisovatel Jaroslav Rudiš. Dále brněnský sympatizant Karel Škrabal, autor knihy Zapalte Prahu, a Miroslav Balaštík, šéfredaktor měsíčníku Host. Vše proběhne v brněnském Domě pánů z Kunštátu v kavárně Trojka.

Výherce Brněnské sedmikrásky dostane deset tisíc korun, měsíční šalinkartu a další zajímavé ceny pro nadějného básníka.

Program festivalu nekončí Brněnskou sedmikráskou

Soutěž Brněnská sedmikráska je součástí festivalu Brněnského kulturního HOSTování, které již potřetí pořádá nakladatelství a časopis Host. Na festivalu v předešlých ročnících proběhly výstavy obrazů našich českých umělců i umělců ze zahraničí, projekce filmů, panelové diskuze, přednášky, divadelní představení a mnoho dalšího. Dvoudenní program prvního HOSTování byl dokonce zakončen obrovským ohňostrojem.

FOTO: Writing

Kdo bude vítězem Brněnské sedmikrásky? Zdroj: commons.wikimedia.org

Minulý ročník byl dvoudenní, a byl věnovaný především časopisu Host a Host do domu. Druhý den festivalu proběhlo autorské čtení Petry Soukupové, které byla ten rok udělena cena Magnesia Litera. Netradiční pak bylo loutkové divadlo a na akci nechyběla hudební představení. Letos bude festival vměstnán pouze do jednoho dne, přesto se návštěvníci mají na co těšit.

Zajímavým zpestřením bude slam poetry, taktéž v pražsko-brněnském duchu. Po něm přijde na řadu EKG Jaroslava Rudiše a Igora Malijevského s představením Láska a šalina. Toto spontánní představení spojuje různé druhy umění – divadlo, hudbu a literaturu. Nakonec je pro návštěvníky připraven koncert brněnské hudební kapely Čokovoko. Vstupné bude jako vždy dobrovolné.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Brněnské kulturní HOSTování proběhne už tuto sobotu