Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Britští The Herbaliser předvedou v Lucerně směsici hip hopu a jazzu

Radka Tichá

Radka Tichá

10. 12. 2012

The Herbaliser, průkopníci jazzu a hip hopu z Anglie, mají namířeno do Čech. Dne 12. prosince navštíví Prahu se svou novou deskou There Were Seven.

The Herbaliser Zdroj: myspace.com

The Herbaliser je oblíbená britská hudební skupina, jež slučuje na první pohled poměrně rozdílné žánry, hip hop a jazz.  Její jádro od začátků tvoří Ollie Teeba a Jake Wherry.

Vše začalo v devadesátých letech, kdy zmíněná dvojice našla společné zalíbení v hip hopu, ale i jazzu, soulu a funku. Jejich první nahrávky putovaly na label Ninja Tube, díky čemuž vzniklo debutové album Remedies. To posluchači nabízelo typicky londýnské melodie protkané úderným rytmem a funky beaty.

Druhá deska se stala pro kapelu průlomovou. Blow Your Headphones byla umírněnější, s více vokály a esteticky propracovanější. Pozitivně se vyjádřili i v americkém rockovém magazínu Rolling Stone, kde ji nazvali „experimentální milenkou hip hopu“.

Dnes  jsou tu The Herbaliser početně větší, silnější a vyzrálejší. Všechny skladby nového alba produkovali a napsali samotní Jake Wherry a Ollie Teeba.  There Were Seven vyšlo 8. října tohoto roku tentokrát na jejich vlastním labelu Department H.

Na aktuální turné po Evropě si k sobě přizvali speciálního hosta, kanadskou formaci Ghettosocks. Do pražského Lucerna Music Baru společně dorazí na magické datum 12. 12. 2012. Lístky lze koupit v předprodeji na síti Eventim, či přímo v Lucerně.

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Britští The Herbaliser předvedou v Lucerně směsici hip hopu a jazzu