Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Britští Goldfrapp představí na podzim novou desku i v Praze

Martin Peška

Martin Peška

27. 6. 2010

FOTO: Zpěvačka GoldfrappKoncert elektronického dua, založeného na konci 90. let zpěvačkou Alison Goldfrapp a skladatelem, zvukovým mágem, hráčem na klávesové nástroje a producentem v jedné osobě Willem Gregorem, se uskuteční 12. října v klubu SaSaZu. Vystoupení je už oznámeno na oficiálních stránkách skupiny.

FOTO: Skupina Goldfrapp na Colours of Ostrava 2008

Goldfrapp na Colours of Ostrava 2008, Zdroj: colours.cz, Foto: Stanislav Kaczor

Duo Goldfrapp letos na jaře vydalo nové album Head First (recenzi si přečtěte zde), z něhož pochází například singl Rocket. „V písničce se skupina inspiruje diskotékovou hudbou osmdesátých let a blyštivou hudbu interpretuje vskutku věrohodně a přesvědčivě. Je to zjevná reakce na vlnu spojovanou se jmény jako La Roux nebo Little Boots,“ popsal novou skladbu Libor Lisý z EMI Czech Republic.

Své předchozí album Seventh Tree společně s ověřenými hity skupina představila v roce 2008 na festivalu Colours of Ostrava, kde roztančila tisíce lidí. Oslnili tehdy nejen svou hudbou, ale celkově propracovanou show; od bílých kostýmů až po pódiové dekorace jako projekční plátno nebo slaměná vlákna.

Zda letošní novinka Goldfrapp nadchne fanoušky v pražském klubu SaSaZu (recenzi klubu čtěte zde) stejně jako před dvěma lety návštěvníky ostravského festivalu osvědčené songy Happiness, Caravan Girl, Train nebo Strict Machine (We Are Glitter), se nechejme překvapit.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Britští Goldfrapp představí na podzim novou desku i v Praze