Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Britští Editors si odbydou koncertní premiéru v Praze již tuto sobotu

Redakce

Redakce

26. 11. 2009

EditorsLetošní léto bylo důkazem toho, že se s premiérami britských hudebních pecek v České republice opravdu roztrhl pytel. A sype se dál! Neuběhly ani dva měsíce od vydání jejich nové desky, a už v sobotu 28. listopadu Lucerna Music Bar přivítá v Praze britskou indie kapelu Editors.

Editors Zdroj: archív kapely

Editors, Zdroj: archív kapely

Tato britská kytarová čtveřice z Birminghamu se dala dohromady v roce 2002. V popředí s vynikajícím zpěvem frontmana Toma Smithe se jejich hudba nese v duchu lehkého indie-rocku a melancholických témat. Není divu, že se máme na co těšit. Editors už nějaký ten čas dobíjejí hudební žebříčky britských hitparád alby The Back Room z roku 2005 a An End Has a Start z roku 2007. Skladbami  Munich nebo Bullets a Blood  se zasloužili i o nominaci na cenu Mercury.

Do Prahy však především přijedou české publikum seznámit s novým albem In This Light And On This Meaning, které se od předchozích dvou podstatně liší. Důležitý podíl na tom mají nově použité syntetizátory. Uvidíme, jak kapela nový elektro styl předvede v koncertní podobě. Support ovšem stojí také  za zmínku a velkou dávku pozornosti! Kapelu doprovodí  též britská indie skupina Maccabees a kanadské rockové seskupení Wintersleep.

Podle nových informací je koncert již vyprodán a vstupenky nebudou k dostání ani na místě. Akce začne netradičně už v 18:30, takže přijďte všichni včas!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Britští Editors si odbydou koncertní premiéru v Praze již tuto sobotu