Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Britský choreograf Bruce je v Praze. Přijel nastudovat poprockový balet

Anna Kottová

Anna Kottová

29. 10. 2011

FOTO: Britský choreograf Christopher BruceChristopher Bruce přijel do Prahy nastudovat moderní balet s názvem Moonshine, do kterého vybral hudbu Boba Dylana nebo Rolling Stones. Před tím se ještě setká s uměleckým šéfem baletu Národního Divadla Petrem Zuskou.

FOTO: Britský choreograf Christopher Bruce

Choreograf Bruce představí v listopadu balet Moonshine Foto: Hana Smejkalová, ND

Na Nové scéně se ve čtvrtek 10. listopadu od 17:30 usadí balet. Britský choreograf Christopher Bruce si popovídá nejen o životě a tvorbě se svým českým protějškem Petrem Zuskou, který je zároveň uměleckým šéfem baletu Národního divadla.

Diváci budou mít možnost zhlédnout také filmový záznam jeho nejslavnějších choreografií a několik ukázek z připravovaného baletu Moonshine. Bruce v něm spojí moderní hudbu druhé poloviny 20. století se starým uměním baletu.

Brit Christopher Bruce (1945) debutoval v roce 1963 jako tanečník v londýnském baletním souboru. Od roku 1969 působí jako choreograf v dnešní londýnské Rambert Dancing Company. Spolupracoval se soubory v Británii, Německu, Izraeli, Austrálii, Dánsku a v dalších zemích světa. Za své choreografie získal řadu ocenění.

Christopher Bruce přijel do Prahy nastudovat trojdílný balet Moonshine, který bude mít tvář poprockové hudební scény. Tři díly postupně propojí hudba The Waterboys, Boba Dylana nebo Rolling Stones.

Poprvé můžete Moonshine vidět už ve středu 16. listopadu 2011 v 19:00 na Nové scéně.

Moonshine

Nová scéna Národního divadla

Choreografie: Christopher Bruce
Hudba: The Waterboys, Bob Dylan a Rolling Stones
Premiéra: středa 16. listopadu 2011

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Britský choreograf Bruce je v Praze. Přijel nastudovat poprockový balet