Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Britského prince Harryho unese Taliban!

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

9. 10. 2010

Je to tak, ovšem stane se to (doufejme) jen ve filmu. Na televizní obrazovky se totiž v říjnu dostane polodokument The Taking of Prince Harry, který si bude pohrávat s myšlenkou, co kdyby Taliban unesl britského prince…

V pořadí třetí možný nástupce na britský trůn, Zdroj: englishmonarchs.co.uk

Hlavní roli si střihnul celkem neznámý Sebastian Reid, jehož Harry bude právě sloužit v Aghánistánu, když ho unese skupina povstalců. V této zemi sloužil i skutečný princ v roce 2007 a poté se vyjádřil, že by si to rád zopakoval. Co je ale na snímku tak provokativní? Britský tisk varuje, že by dokument mohl ohrozit bezpečí v současnosti třetího možného nástupce na trůn, až zase pojede do Afghánistánu.

Tvůrci ale tyto drby popírají. Podle nich snímek nemůže ohrozit Harryho ani žádného jiného vojáka. Zajímá je akorát, jak by vypadalo případné vyjednávání. Ve filmu prý uvidíme například scénu, kde s nenabitou zbraní u Harryho hlavy donutí prince pomoci teroristům s jejich propagandou.

Opavdový princ Harry má na film svůj názor, ale veřejnosti ho říct nehodlá. Britské ministerstvo obrany zase sdělilo, že by nebylo vhodné se k němu vyjadřovat. Z čehož by se měl řečený britský tisk poučit. Do kin se snímek nedostane, pokud byste ale měli zájem, poběží 21. října na britském Channel 4.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Britského prince Harryho unese Taliban!