Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Britské punkové divošky Savages míří na koncert do Prahy

Denisa Šebestová

Denisa Šebestová

5. 12. 2013

Anglická postpunková skupina Savages, tvořená čtyřmi muzikantkami, zahraje podruhé v Praze. Vystoupí  28. února v pražském klubu Rock Café.

FOTO: Savages

Britská postpunková kapela Savages. Zdroj: Fource Entertainment

Čtyřlístek Savages se dal dohromady před dvěma lety a tvoří ho samé ženy. „Původně to neměla být čistě holčičí kapela, ale prostě se to tak nějak stalo,“ upřesňuje Fay Milton, která v kapele hraje na bicí.

Zpěvačka Jehnny Beth pochází z Francie, ostatní členky (kytaristka Gemmy Thompson, baskytaristka Ayse Hassan a bubenice Fay Milton) jsou z Velké Británie. Jméno, jež znamená Divošky, si vybraly podle románu Pán much od Williama Goldinga, který sleduje charakterovou proměnu dětí po ztroskotání na ostrově.

S hudbou se moc nepárají

Skupina zatím vydala jedno album, nazvané Silence Yourself, ze kterého je zřetelně znát vliv punku. „Já a Ayse máme hodně společného v tom, jak vnímáme hudbu jakoby na takové prvotní úrovni,“ popisuje jejich hudbu Fay Milton. „Nesnažíme se to příliš analyzovat, prostě hrajeme to, co k nám tak nějak přirozeně přijde.”

Savages už u nás vystoupily jako předskokanky Portishead, únorový koncert zde bude jejich první sólový. Vstupenky jsou již  v prodeji, koupíte je za 395 korun plus poplatky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Britské punkové divošky Savages míří na koncert do Prahy