Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Britská skupina Yes zahájí své turné na Univerzitě v Olomouci

Martin Peška

Martin Peška

4. 9. 2009

yes-600x338Olomouc si londýnská skupina Yes zvolila jako startovní místo pro své evropské turné, 29. října zahraje v rámci festivalu Rocková Olomouc ve Sportovní hale Univerzity Palackého. Naposledy tato formace vystoupila v České republice před pěti lety.

Yes za sebou mají 40 let společního hraní, během nichž prodali přes 30 milionů alb. Dnes tak právem k představitelům progresivního rocku. V roce 1968 byla založena dvojicí Chris Squire a Jon Anderson.

„S bubeníkem Billem Brufordem, kytaristou Peterem Banksem a klávesistou Tonym Keyem se proměnili v Yes a usídlili se v pověstném londýnském klubu The Marquee Club, kde hráli s lidmi jako Jimi Hendrix a Pink Floyd a v červenci roku 1969 vydali své debutové album,“ představila historii kapely Monika Urbášková z organizačního týmu.

Do Olomouce přijede skupina v koncertní sestavě Steve Howe, Chris Squire, Alan White, Oliver Wakeman a Benoit David. Do konce září je možné zakoupit si vstupenku za 590 korun, od 1. října cena vstupenek vzroste na 650 korun, na místě vyjde jeden lístek na 700 korun.

Zdroj foto: Petarda production

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Britská skupina Yes zahájí své turné na Univerzitě v Olomouci