Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Britská písničkářka PJ Harvey poprvé zahraje v České republice

Adriana Semlová

Adriana Semlová

9. 8. 2011

V říjnu zahraje poprvé v Praze britská multiinstrumentalistka a rocková písničkářka PJ Harvey. Představí své zatím poslední album Let England Shake, ale také starší tvorbu. 

FOTO: PJ Harvey

PJ Harvey, Zdroj: pořadatel koncertu

PJ Harvey se na britské hudební scéně pohybuje již od roku 1992. Začínala však v kapele spolu s baskytaristou Stevenem Vaughanem a bubeníkem Robertem Ellisem, která se jednoduše jmenovala PJ Harvey. Hraje na piano, basu, saxofon a zároveň píše písničky a texty. Za svou kariéru vydala osm studiových alb. Nerada se však ve své hudbě opakuje, tudíž s každým novým albem přináší jinak znějící nahrávky ovlivněné dalšími žánry.

Vstupenky na koncert PJ Harvey zakoupíte za 1190 korun online

Zpěvačka Polly Jean, která si své jméno zkrátila na PJ, provokuje svými odvážnými texty. V nich se zabývá láskou, vírou, ale i válkou a sexem. Neotřelá zpěvaččina image také vzbuzuje různorodé reakce lidí. Kritici její hudbu obdivují a publikum PJ okouzluje svým temným (až čarodějným) vzhledem.

Björk z britských ostrovů

PJ spolupracovala s řadou známých umělců včetně Nicka Cavea nebo Björk. Zvlášť islandská diva měla na její tvorbu vliv, ačkoli PJ experimentuje spíš s rockem, punkem a alternativními žánry. V některých písních se však nechává inspirovat právě hudbou Björk.

PJ je všestrannou umělkyní a nevěnuje se pouze hudbě. Zabývá se také malováním, sochařením a psaním poezie i prózy. Koncerty oživuje také prvky divadla a kabaretu. V Česku vystoupí PJ 27. října od 20 hodin v pražské Lucerně.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Britská písničkářka PJ Harvey poprvé zahraje v České republice