Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Britská glam rocková kapela Smokie potěšila svým koncertem Plzeň

Denisa Šebestová

Denisa Šebestová

22. 3. 2011

!Fotogalerie!Britská formace Smokie v sobotu  19. března zahrála v plzeňském Domě kultury. Jednalo se o poslední štaci letošního turné kapely po České republice a Západočeši tak měli možnost zavzpomínat si na zlatou glam rockovou éru.

FOTO: Smokie

Skupina Smokie během plzeňského koncertu Zdroj: Pavel Srb, Topzine.cz

Smokie vznikli v roce 1965 a většina z nás je asi má hlavně spojené se sedmdesátými léty. Mohlo by se tedy zdát, že se jedná o seskupení poněkud dříve narozených. Zdání ale klame: sestava Smokie se během let výrazně obměnila, čímž se věkový průměr dosti snížil. Z původních členů zůstal jen baskytarista Terry Uttley.

Za předskokany si yorkshirští nestoři vybrali tuzemskou kapelu The Cell. Té se dostalo celkem vřelého přijetí a svými bluesrockovými rytmy obecenstvo zdárně rozhýbala. Ani ne po půlhodině netrpělivého přešlapování pak vkročily na pódium hlavní hvězdy večera a v sále propukl jásot.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/smokie-dk_inwest_plzen-cz-hudba-2011-03-19/]

Během koncertu zazněla celá šňůra známých songů –  If You Think You Know How To Love Me, Lay Back In The Arms Of Someone, Mexican Girl, Don´t Play Your Rock´n´Roll To Me a další. Kdo se probojoval do středu kotle, tomu jistě neuniklo, že mnoho okolostojících návštěvníků znalo snad všechny šlágry zpaměti. Frontman Mike Craft  rozhodně nemusel lidi vybízet, aby zpívali s ním.

Smokie při koncertu vytáhli českou vlajku i sprchovali publikum

Hudebníci vypadali dobře naladění a podle všeho si večer také užívali. Několikrát za večer pochválili české publikum a dokonce si připravili i milé překvapení – při jedné z písní vytáhli českou vlajku, za což sklidili aplaus. Při songu Have You Ever Seen The Rain došlo i na malý žertík a někteří šťastlivci byli pocákáni symbolickým deštěm, který vytvořil Mike Craft s pomocí svého nápojového kelímku.

Smokie dobře vědí, co chce publikum slyšet, a vychází mu vstříc. Větší část repertoáru tak tvoří staré známé písně, ačkoli se tu a tam vloudí i novinka, třeba Take A Minute z nového stejnojmenného alba. Z takových čerstvějších kusů je znát, že si kapela stále zachovává svůj styl. Do žádných velkých experimentů se pánové nevrhají a jejich posluchačům to podle všeho dokonale vyhovuje.

Na závěr si kapela přichystala pravděpodobně svoji nejznámější skladbu – Living Next Door To Alice. Její tóny pak jistě mnoha návštěvníkům koncertu dlouho doznívaly v uších. Skupina hrála s viditelnou vervou a jistě naplnila očekávání publika, jež jim také během večera dávalo svoji spokojenost najevo. Smokie odehráli po všech stránkách podařený koncert a Plzeň tak zažila příjemný večer s rockovou klasikou.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Britská glam rocková kapela Smokie potěšila svým koncertem Plzeň