Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Brit Awards už mají nominace

Redakce

Redakce

20. 1. 2010

Florence_and_the_machineV pondělí, 18. ledna, byla oznámena nominace na britské ceny Brit Awards. V letošním roce hudební scénu nejvíce ovládly mladé nastupující zpěvačky, což se neodmyslitelně podepsalo na seznamu vyhlášených jmen.

Florence and the Machine, Zdroj: archiv

Florence and the Machine, Zdroj: archiv

Stejně jako v předešlých ročnících, i letos nás čeká slavnostní galavečer, při kterém budou vyřknuta jména zpěváků a kapel, kteří dostanou ocenění Brit Awards. Porota tento rok vsadila na kouzlo ženské krásy a progresivitu mládí, na což poukazují převážně ženská jména.

Po třech  nominacích získala Florence and the Machine, Pixie Lott, Lilly Allen a americká zpěvačka Lady Gaga. Nadvláda dívek byla narušena rovněž třemi nominacemi pouze jedné chlapecké kapely JLS. Konkurenty JLS jsou skupiny Doves, Friendly Fires, Kasabian a Muse.

Florenc and the Machine, vlastním jménem Florence Welch, je nominována v kategorii objev roku, zpěvačka a album roku. Její popularita neustále stoupá. Velkou zásluhu na tom má i její debutová deska Lungs, která v současné době kraluje britské hitparádě. Stejně tak teprve devatenáctiletá Pixie Lott aspiruje na post objev roku, nejlepší zpěvačka a singl, který představuje šlágr Mama do.

Zpěvačka Lady Gaga letos poprvé útočí na zahraniční objev roku, zahraniční zpěvačku a album. Avšak i ona má silnou konkurenci v podobě Black Eyed Peas, Empire of The Sun nebo Animal Collective.

Ačkoli do předávání hudebních cen zbývá méně než měsíc, již teď jsou jasní dva vítězové. Zpěvačka Ellie Goulding získá po svém triumfu v anketě BBC Sound of 2010 automaticky také cenu pro budoucí objev nazvanou Critics‘ Choice. Druhou cenu si odnese Robbie Williams za výjimečný přínos  britské hudbě.

Na své si přijdou i milovníci starších šlágrů. Ačkoli předávání Brit Awards bude odrážet současnou hudební scénu, s nostalgií se bude vzpomínat i na starší hity, které během uplynulých třiceti let hýbaly světem.

Večer plný napětí a překvapení se odehraje 16. února v Londýně. Ti, kteří nemůžou být této události přítomni si budou moci pustit přímý přenos předávání cen Brit Awards na takřka všech hudebních stanicích.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Brit Awards už mají nominace