Menu
TOPZINE.cz
Apetit

#BringBackOurGirls. Slavné herečky protestují proti situaci v Nigérii

Vendula Kadlecová

Vendula Kadlecová

15. 5. 2014

Sociální sítě momentálně plní fotky protestujících celebrit, které chtějí vyjádřit svůj nesouhlasný postoj k událostem v Nigérii. Minulý měsíc tam došlo k otevřenému napadení školy a hromadnému únosu studentek.

V dubnu unesli islámští vzbouřenci přes 250 dívek z gymnázia na severu Nigérie, minulý týden toto číslo zvýšili o dalších jedenáct, kterých se zmocnili v malých vesnicích. Dnes se k celé situaci vyjádřila také Michelle Obamová v rozhlasovém projevu z Bílého domu.

„Tento hanebný čin spáchala teroristická skupina bránící dívkám ve vzdělání. Situace v Nigérii ale není ojedinělá, příběhy dívek riskujících život kvůli svým snům, to se před našimi zraky děje dnes a denně,“ upozornila první dáma.

K medializaci celého případu však bohužel přispěla spíše vlna solidarity ze strany celebrit než ze strany informačních serverů. Do protestů se zapojily nejen herečky Angelina Jolie, Amy Poehler či Emma Watson, ale také moderátorky Ellen DeGeneres, Alexa Chung či hvězdy televizní show The Talk na CBS, včetně Sharon Osbourne.

Své fotky s heslem Bring back our girls umístily na Twitter, Instagram i Facebook, aby toto poselství šířily dál. Anne Hathaway se i s manželem dokonce aktivně zapojila do veřejných protestů a vyšla s ostatními do ulic.

bring-back-our-girls-elen-degeneres

Zdroj: Twitter

bring-back-our-girls-emma-watson

Zdroj: Twitter

bring-back-our-girls-alexa-chung

Zdroj: Instagram

bring-back-our-girls-sharon-osbourne

Zdroj: Twitter

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

#BringBackOurGirls. Slavné herečky protestují proti situaci v Nigérii