Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Bring Me The Horizon mění místo svého pražského koncertu

Radek Kolínský

Radek Kolínský

14. 4. 2011

Parta tvrdých hejsků vůbec poprvé dorazí do české kotliny. Fanoušci by si již teď měli v kalendáři zakroužkovat datum 16. června. Že se bude jednat o opravdu velkou akci dokazuje i fakt, že se změnil klub, kde se vystoupení mělo původně konat. Z pražského Rock Café do většího prostoru v Meet Factory.

Pětičlenná kapela Bring Me The Horizon vznikla v anglickém Sheffieldu roku 2004. O dva roky později jim vyšlo v jejich domovině debutové album Count Your Blessings. Avšak o další téměř rok později se dostalo také k fanouškům ze Spojených států amerických. V roce 2008 za pomoci švédského producenta Fredrika Nordströma stvořili druhé album – Suicide Season. V tomto období také koncertovali po USA, po boku s punkovovou skupinou Mindless Self Indulgence. V jejich rodné zemi hráli třeba s Pierce The Veil, Cancer Bats a podobně.

Později zremixovali druhou placku pod názvem Suicide Season: Cut Up!. Spolupracovalo na ní několik hudebníků, kteří znamenají mnohé (nejen) pro kytarovou scénu. Na jaře 2009 ze skupiny odešel kytarista Curtis Ward a náhradníkem se stal Australan Jona Weinhofen. Jako jejich poslední studiový počin dorazilo na pulty obchodů nejnovější album s pekelně dlouhým názvem: There Is a Hell, Believe Me, I’ve Seen It. There Is a Heaven, Lets Keep It a Secret. V USA se ho první týden prodalo kolem dvaceti tisíc kusů.

Vstupenky koupíte za 450 korun online zde

Na tento koncert se již teď těší mnoho fanoušků, ať už kvůli kapele samotné, či jejich hudbě. Důvodem také může být fakt, že pro ženskou část publika z celého světa je frontman Oliver Sykes rebelem nebo snad i Bohem, jehož uctívají. Koncert se koná ve čtvrtek 16. června v Meet Factory od 19. hodiny.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Bring Me The Horizon mění místo svého pražského koncertu