Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Březnový editorial: Těšte se na rozhovor s Jitkou Čvančarovou

Radek Lang

Radek Lang

4. 3. 2011

Nahlédněte pod pokličku editorům a přečtěte si, co vám chystají v březnu navařit!

Film a TV přinese další porno

Blíží se česká obdoba amerických Oscarů, a to udělování cen Český lev. Jako největší favorit zatím působí Pouta s Radimem Špačkem, ale kdo ví, třeba ještě překvapí malý Kuky nebo Občanský průkaz. Zmíněné Oscary ale už máme za sebou a v kinech ještě dojíždí premiéry těch největších fláků – především budete moci konečně zajít na vítěznou Královu řeč a koktajícího Colina Firtha. Březen si ale přichystal i méně náročná díla, ať už půjde o animák s Johnnym Deppem (Rango), marťanskou sci-fi Světová invaze nebo akční nářez od Zacka Snydera Sucker Punch, který se hemží nejednou sexy slečnou.

Jako český bonbónek ke konci měsíce dorazí do kin i očekávané Odcházení od Václava Havla se spoustou hereckých hvězd (od Josefa Abrháma až po manželku bývalého prezidenta Dagmar Veškrnovou-Havlovou). Na všechny tyto filmy u nás najdete recenze, kromě toho můžete očekávat i profily Nicolase Cage, držitele Oscara za vedlejší roli Christiana Balea nebo režiséra Petera Weira. A co by to bylo za měsíc, kdyby v naší rubrice nevyšel zase nějaký ten článek o pornu? Těšte se na čápy s mákem a Robertem Rosenbergem!

Jan Těsnohlídek ml., držitel Ceny Jiřího Ortena 2010

Těšte se na rozhovor s Janem Těsnohlídkem mladším Zdroj: archiv

Literatura se bude věnovat Festivalu spisovatelů

Březen je měsícem čtení, proto se i my budeme věnovat tématu čtenářství. Na konci března bude udělena Cena Penklubu, můžete se těšit na reportáž. Připravte se také na smršť článků o Festivalu spisovatelů anebo na rozhovor s Janem Těsnohlídkem mladším.

Divadlo vyzpovídá Jitku Čvančarovou

V březnu se dozvíte, kdo získal cenu Alfréda Radoka a následně Thalii. Můžete se těšit na exkluzivní ochutnávku z divadla Pod Palmovkou a v rámci uvedení dvou jeho her, ve kterých exceluje herečka Jitka Čvančarová, se dozvíte podrobnosti o jejím životě. Protože  v březnu navíc oslaví své narozeniny, přineseme vám vyčerpávající rozhovor pravě s touto populární a oblíbenou herečkou. Naši redaktoři pro vás napíši tipy, co byste si neměli nechat ujít z přehlídky divadelních souborů z různých měst v České republice.

Poradíme vám, jaký cvičení úbor si pořídit Foto: Martin Koubek, Topzine.cz

Móda a styl vám představí aktuální módní trendy

Fakt, že se zima drží zuby nehty při životě, nemůže ohrozit naši výpravu za jarními trendy. Budeme pokračovat v ohlédnutí za těmi nezajímavějšími jarními přehlídkami zahraničních návrhářů a značek. Zároveň se podíváme i mimo molo a naservírujeme vám trendy pro běžné smrtelníky. Nezapomeneme ani na pánskou módu, nové jarní účesy nebo svěží líčení. Takže až se jaro zeptá, budete připraveni! Zrekapitulujeme si, co přinesl únorový londýnský fashion week. A pokud vás potkala ta nemilá záležitost zbavování se vánočních kil, poradíme stylový a funkční cvičební úbor.

Cestování odhalí deset nejnudnějších měst světa

Jelikož se nám pomalými krůčky, alespoň kalendářně, blíží jaro, přineseme v Cestování pár tipů na jarní výlety. Podíváme se na pohraniční opevnění v ČR, přineseme čerstvé informace k nadcházející sezóně na našich hradech a zámcích a vytipujeme pro vás nejkrásnější místa pro svatbu. V neposlední řadě vás budeme varovat, kam letos určitě nejezdit, seznam TOP nejnudnějších měst světa.

FOTO: Učení

Maturita se blíží, my vás na ni připravíme Foto: Petra Prokopová, Topzine.cz

Vzdělání a kariéra se bude věnovat jazykovým zkouškám

Konec února znamená konec podávání přihlášek na střední a vysoké školy, proto i Vzdělání a kariéra končí svůj speciál ke studijním oborům. Nahradí ho seriál o nejrůznějších jazykových zkouškách. Ten doplní články o studijních pobytech v zahraničí. Maturita a státnice klepou na dveře, proto nezapomeneme ani na rady a tipy, jak to zvládnout levou zadní. Budeme také dál pracovat na rozhovorech se známými osobnostmi se zajímavou kariérou a nově vám Vzdělání a kariéra bude přinášet tzv. pracovní poradnu.

Sport neopomine českou fotbalovou reprezentaci

Podle stupnice rtuti na teploměru to zatím příliš nevypadá, ale jaro se opravdu nezadržitelně blíží. Důkazem toho budiž, že se o slovo hlásí atletika, byť zatím ve své halové verzi. Stále ale nechybí ani typicky zimní sporty. O druhém březnovém víkendu zavítá světový pohár v alpském lyžování do Špindlerova Mlýna. A bude to jedna z posledních zastávek v letošním ročníku. Stejně tak se chýlí ke konci i další lyžařské disciplíny, ke kterým se také ještě vrátíme. Závěr měsíce bude patřit fotbalové reprezentaci a dlouho očekávanému kvalifikačnímu boji na horké půdě španělských mistrů světa. Nahlédneme ale také na zimní stadiony a dopřejeme si i další dávku cvičení.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Březnový editorial: Těšte se na rozhovor s Jitkou Čvančarovou