Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Bratři na DVD: Bitva sourozenců jako v antické tragédii

Jiří Hannich

Jiří Hannich

6. 8. 2010

!DVD!Bylo to fungující manželství. Byla to rodina, jež držela při sobě. Byli to bratři, kteří – ač každý jiný – spolu vycházeli. Válka všechno změnila. Strhující drama Bratři (jde o remake stejnojmenného dánského snímku z roku 2004) s Tobeym Maguirem, Jakem Gyllenhaalem a Natalie Portman právě vychází jako novinka na DVD!

Bratři na DVD: Bitva sourozenců jako v antické tragédii Zdroj: allmoviephoto.com

Film

Jsou sice bratři, avšak povahou se dost liší. Starší Sam je vzorný rodič dvou dcer, milující manžel a také mariňák, stejně jako jeho otec. Naproti tomu Tommy je nezřízený prostopášník, který se neustále potlouká po barech a má pletky se zákonem. Jeho otec ho kvůli tomu nenávidí a jemu je to přinejmenším jedno. Když se objeví zpráva, že Sam zahynul při plnění mise v Afghánistánu, jeho manželce Grace se zhroutí svět jako pověstný domeček z karet. Z tryzny ji nečekaně vyvede právě Tommy – odhodí image věčného rebela, stane se zodpovědným strýčkem, spřátelí se s dětmi a v samotné Grace vyvolá citovou bouři. Když už to vypadá, že truchlící rodina vybruslila z nejhoršího, ukáže se, že Sam nezemřel. Byl pouze nezvěstný, protože ho nepřítel držel v zajetí, teď se však vrací zpět. Najde ale jiný domov, než ten, který opouštěl. A už ani Sam není ten slušňák, jakým býval před válkou.

Jak již bylo uvedeno, snímek má hvězdné herecké obsazení. Zarostlá tvář Jakea Gyllenhaala (Donnie Darko, Zkrocená hora) dokonale sedí k postavě Tommyho – zprvu potížisty, posléze kliďase, který to umí s dětmi. Tobey Maguire (Spiderman) jako mariňák Sam předvedl zcela opačnou proměnu. Kruté mučení udělalo z kdysi hodného kluka agresivního psychopata, trpícího záchvaty paranoie a svým nepředvídatelným chováním terorizujícího okolí, vlastní rodinu nevyjímaje. Mezi znesvářenými bratry se ocitá Grace v podání Natalie Portman (Leon, Goyovy přízraky). Ať už se usmívá či pláče, vždy jí to věříte. Za každé situace je naprosto okouzlující.

DVD

Pokud vás zajímá, co si o filmu Bratři myslí jeho tvůrci a protagonisté hlavních rolí, radíme nezapomenout na bonusový materiál. Zde najdete několik rozhovorů a také upoutávku.

Žánr: Drama/Válečný

Stopáž: 105 minut

Režie: Jim Sheridan

Hrají: Tobey Maguire, Jake Gyllenhaal, Natalie Portman aj.

Zvuk: český, anglický (Dolby Digital 5.1)

Titulky: české

Bonusy: rozhovory, upoutávka

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Bratři na DVD: Bitva sourozenců jako v antické tragédii