Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Brand New Eyes od Paramore nezaručuje nový pohled na svět… ale pobavíte se!

Ivana Goláňová

Ivana Goláňová

3. 11. 2009

Zdroj: Warner Music Czech Republic

Určitě jste už někdy v příšeří vašeho oblíbeného podniku zaznamenali na podkreslující plazmě plápolat červené vlasy zpěvačky Hayley Williams a zaslechli její výrazný hlas. Do podvědomí se vám mezitím vrývala charakteristická emo pop-punková linka. Mohlo se vám to taky stát při sledování fenoménu Stmívání. Mohli jste to slyšet v rádiu. Není těžké setkat se s Paramore. Další rotaci jejich kariéře má přidat nově vydané, v pořadí třetí, album Brand New Eyes.

Zdroj: Warner Music Czech Republic

Zdroj: Warner Music Czech Republic

Od vzniku kapely v roce 2002 uplynulo už pár let. Frontmance a zpěvačce Hayley Williams už není třináct let jako tehdy. Její vlasy ale stále ohňově září a upozorňují všechny, že mají zastavit a sledovat. Možná to byl tento výrazný detail, co zaručil kapele současný úspěch. Přece jenom, nápad postavit do čela skupiny, která se snaží hrát alternativní rock, sympatickou slečnu ukázali už No Doubt. (Možná proto jsou spolu tyto dvě skupiny v současné době na turné.) Ať je tak či onak, určitě to byla výhra. Její pronikavý hlas vás místy zasáhne i pobaví. Na druhou stranu máte občas pocit, že by nemusela tolik křičet. Rozhodně nedoporučuji poslouchat při chronických bolestech hlavy.

Při vydání debutového alba All We Know Is Falling v roce 2005 už tedy nebyli Paramore žádnými nováčky. Účinně se dál dostávali do vědomí lidí a po dvou letech přišlo na svět album Riot!, kterým si definitivně zajistili vysněný úspěch. Album obsahuje melodické hity jako That’s What You Get, CrushCrushCrush nebo Hallelujah.
Když se do kin dostal upíří film podle knižní předlohy Stmívání, dostali se tam i Paramore. Emotivní propojení melodramatického příběhu o lásce obyčejné dívky a upíra s jejich hudbou je nepopiratelné. Song Decode se stal titulní písní celého soundtracku, na kterém se podílely i hvězdy jako například Linkin Park nebo Muse. Na cd najdete i další píseň s podpisem Paramore – I Caught Myself.

Od nejnovějšího alba Brand New Eyes neočekávejte žádný nadprůměr. Asi vám neotevřou úplně nové oči, jak by mohl název slibovat. Řadí se k solidním výkonům emociálního rocku i co se témat týče. Dokazuje to už první singl Ignorance (Ignorance is your new best friend). Přesně poukazuje na problémy připadající kategorii teen – od lásky přes ztrátu až někam k omluvám a dospívání. Všem sobcům bych ale strategicky doporučila poslechnout si písničku Playing God. Trefný text by jim mohl přinést zajímavý pohled. Například do zrcadla. Zajímavé melodické prvky a pohádku o vašem životě najdete v dalším singlovém hitu Brick by Boring Brick. Romantičtěji laděným povahám bych doporučila citlivou kytarovku The Only Exception a cd uzavírající All I Wanted s procítěně vyřvanými pasážemi.

Zdroj: Warner Music Czech Republic

Zdroj: Warner Music Czech Republic

Brand New Eyes vás s největší pravděpodobností neposadí na zadek, nevyvolá ve vás nějak zvlášť vášnivé či rozporuplné pocity a neřeknete si: Toto je hudba mého života. Dovolí vám ale strávit příjemnou chvilku pop-rockového oddechu. Svou energičností vás při troše štěstí i roztančí, nebo vás alespoň donutí podupávat si nohou do rytmu, pokyvovat hlavou či opakovat slova, která si možná i zapamatujete.

Paramore – Brand New Eyes
Vydáno: 29. září 2009
Celkový čas: 40:16
Skladby: Careful, Ignorance, Playing God, Brick by Boring Brick, Turn It Off, The Only Exception, Feeling Sorry, Looking Up, Where the Lines Overlap, Misguided Ghosts, All I Wanted
Vydalo: Warner Music Czech Republic

Hodnocení: 4****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Brand New Eyes od Paramore nezaručuje nový pohled na svět… ale pobavíte se!