Menu
TOPZINE.cz
Art & Design

Brad Pitt ve stylu napoleonských válek? Ano. Ukázka moderního umění

Martina Knapová

Martina Knapová

29. 9. 2014

Současná doba je otevřená mnohým projektům, někdy se jedná o zajímavé nápady, jindy spíše o kontroverzní umělecká sdělení. Projekt Replace Face se nachází přibližně někde uprostřed, i když záleží pravděpodobně na vkusu každého z nás.

Zdroj: replaceface.tumblr.com

Brad Pitt. Zdroj: replaceface.tumblr.com

Impulsem k tomuto projektu, v rámci něhož jsou celebrity soudobého světa zobrazovány jako ústřední postavy neoklasicistně laděných obrazů, byl George Dawe, anglický malíř z 19. století. Ten namaloval přes 300 portrétů ruských generálů během Napoleonovy invaze v Rusku. Jeho prací se inspiroval současný expert přes digitální malířství Steve Payne, který nahrazuje hlavy generálů zajímavými osobnostmi současnosti. Tak vznikají pozoruhodné, někdy až úsměvné montáže.

Bob Marley, Zdroj: replaceface.tumblr.com

Bob Marley. Zdroj: replaceface.tumblr.com

Steve Payne pracuje s digitálními kopiemi neoklasicistních obrazů, k nimž přidává pomocí Photoshopu jiné obličeje nebo celé hlavy z různých úhlů pohledu. Jeho výtvory jsou pak ve vysoké kvalitě vytištěny na plátno a orámovány starobylým rámem dle přání zákazníka. Poslední dobou je o tyto obrazy takový zájem, že začaly být jejich motivy tištěny i na trička, tašky, hrnečky a další předměty denní potřeby.

Alan Rickman, Zdroj: replaceface.tumblr.com

Alan Rickman. Zdroj: replaceface.tumblr.com

A co vy, chtěli byste mít doma zarámovanou celebritu?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Brad Pitt ve stylu napoleonských válek? Ano. Ukázka moderního umění