Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Bowling for Soup? No Hablo Inglés

Redakce

Redakce

21. 1. 2010

Bowling for Soup promoKapelám s věkem obvykle ubývá humoru, Bowling for Soup jsou toho ale pravým opakem. Čím blíže jsou ke čtyřicítce, tím více roste jejich smysl pro humor. Jejich nové album Sorry for Partyin‘ je toho důkazem.

Sorry for Partyin' cover, zdroj: myspace.com/bowlingforsoup

Sorry for Partyin' cover, Zdroj: myspace.com/bowlingforsoup

Bowling for Soup opět vsází na jednoduchý melodický punk rock založený na čtyřech akordech, jak je jejich zvykem, ale dočkáme se i drobných experimentů. Příkladem je úvodní pecka A Really Cool Dance Song, která je, jak již název naznačuje, stylizovaná do tanečních rytmů. A jak je u BTF typické, v textu si z toho samozřejmě dělají legraci a dávají najevo, že jim je úplně jedno jaká hudba v současnosti vyhrává hitparády, protože oni prostě chtějí bavit sebe i své fanoušky a opravdu se jim to daří.

Vtipné texty vždycky byly a stále jsou silnou stránkou BFS. Na Sorry for Partyin‘ jsou po této stránce kromě A Really Cool Dance Song jednoznačnými favority i No Hablo Inglés, My Wena a BFFF. První zmíněná je zaručeným návodem, jak se vypořádat s jakýmikoliv nepříjemnostmi. Za vše mluví verš: My nephew asks me if i’d take him to the Jonas Brothers movie…No Hablo Inglés!

Pilotní singl My Wena je dokonalou ukázkou dvojsmyslného humoru, která byla podpořena dvojí verzí videoklipu. Pro slabší žaludky je určena roztomilá verze s Jaretovým psíkem a pro otrlejší je určena verze s Jaretovým … no raději se podívejte sami.

Z pohodových punk rockových záležitosti vyčnívá hravá Gotchoo založená na hip hopovém beatu obohacená o překvapivou metalovou pasáž a zejména bonusová Belgium Polka, což je coververze staršího hitu BFS Belgium v novém polka kabátku, se kterým vypomohla polka rocková formace Brave Combo.

Sorry for Partyin‘ je album, které zanechá svým posluchačům úsměv na rtech ještě dlouhou dobu po poslechu a každý si ho určitě rád poslechne znovu. Instrumentálně jde o průměrnou tvorbu, ale to se dá v tomto případě myslím odpustit. Pokud potřebujete zlepšit náladu a dodat energii, BFS se o to určitě dobře postarají.

Bowling for Soup – Sorry for Partyin‘

Vydáno: 12.10.2009

Celkový čas: 48:52

Skladby: A Really Cool Dance Song, No Hablo Inglés, My Wena, Only Young, I Don’t Wish You Were Dead Anymore, BFFF, Me With No YOu, Hooray For Beer, America (Wake Up Amy), If Only, I Gotchoo, Love Goes Boom, I Can’t Stand L.A., Belgium Polka

Vydalo: Sony Music

Hodnocení: 4****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Bowling for Soup? No Hablo Inglés