Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Bowie si ve videu zahrál na Ježíše Krista s opilými kněžími. Církev zuří

Redakce

Redakce

14. 5. 2013

David Bowie je kritizován za video k úvodní písni svého comebackového alba The Next Day. Tento klip byl dokonce na nějakou dobu stažen ze stránek YouTube.

FOTO: David Bowie

David Bowie. Zdroj: Sony Music

Opíjející se kněží, lehké dívky, vyloupané oční bulvy nebo Bowieho stylizování do Ježíše Krista. To je jen krátký výčet věcí, kterými na sebe šestašedesátiletý zpěvák ve videu poutá pozornost. Kontroverzní klip režírovaný Floriou Sigismondiovou, která již v minulosti napsala a zrežírovala hudební biografii The Runaways , vyvolal mezi věřícími řadu emocí.

Americká Katolická liga, zabývající se občanskými právy, označila Bowieho za „bisexuálního seniora z Londýna, který se znovu vynořil, tentokrát proto, aby si zahrál postavu připomínající Ježíše, který se poflakuje v nočním klubu.“ Její prezident Bill Donohue napsal: „David Bowie je zpátky, ale doufejme, že ne na dlouho.“ Vyjádřil také přesvědčení, že je zpěvák v otázce víry pomatený.

Někteří jsou shovívavější

Bývalý arcibiskup z Canterbury, Lord Carey, sdělil britským médiím: „Pokud je nápodoba nejupřímnější formou lichocení, možná by si křesťané nemuseli z takového zneužití náboženských obrazů dělat příliš hlavu. Pochybuji, že by měl Bowie odvahu použít islámské prvky. Upřímně, taková dětinskost mne ani neuráží.“ Lord Carey také soudí, že tímto videem Bowie lidi spíše zklamal.

Video bylo krátce po zveřejnění odstraněno z YouTube. Poté bylo vráceno zpět, ale jeho sledování je omezeno věkovou hranicí 18 let.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Bowie si ve videu zahrál na Ježíše Krista s opilými kněžími. Církev zuří