Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Bouřky po vedrech odnášely desítky střech. Zrušen byl i Grape festival

ČTK

ČTK

16. 8. 2015

Po vlně dlouhotrvajícího extrémního horka zasáhly střední a jižní Evropu mohutné bouřky se silným větrem a přívalovými dešti. V Polsku vítr v noci na dnešek strhl střechy na 130 domech, místní hasiči absolvovali asi 1300 výjezdů kvůli popadaným stromům či zaplaveným sklepům. Bouřkovou smršť zažila v sobotu večer Bratislava, kvůli počasí organizátoři zrušili hudební festival Grape v Piešťanech. Přívalové deště potrápily i Itálii, v letovisku Rimini turisty překvapila písečná bouře.

bourky_blesky

ilustrační foto, Zdroj: Shutterstock.com

V Polsku zažili podle televizní stanice TVP Info krušnou noc zejména obyvatelé Velkopolského a Dolnoslezského vojvodství na jihozápadě země. Asi 130.000 domácností je bez dodávek elektrické energie poté, co vítr poškodil vedení. Hasiči musejí pomáhat s pumpováním vody ze zaplavených sklepů, asistovat museli i ve třech vyplavených nemocnicích v Poznani.

V Bratislavě způsobila v sobotu večer silná bouře několikahodinový dopravní chaos. Zaplavené byly některé ulice, jiné blokovaly popadané stromy. Organizátoři hudebního festivalu Grape v Piešťanech zrušili kvůli dalším hrozícím bouřkám zbylý víkendový program, domů muselo předčasně odjet na 10.000 návštěvníků, napsal server topky.sk.

Přes Itálii se v sobotu přehnaly bouřky a deště, které způsobily i hmotné škody. Nedaleko Bari na jihu země bylo po úderu blesku do přístřeší zraněno 14 lidí. V Rimini vyhnala turisty z pláže písečná bouře, informovala agentura DPA.

Po úderu blesku do přístřeší u Bari leží jedna žena v komatu. V Boloni na severu Itálie silný vítr a déšť vyvracely stromy. V Římě se vodní masy při bouři vylily do ulic.

Nečas zastihl Itálii zrovna o prodlouženém víkendu označovaném „Ferragosto“, který je v zemi již tradičně považován za vrchol letní sezony. Většina Italů je na dovolené nebo vyráží na výlety. Špatné počasí mohou podle meteorologických předpovědí očekávat i dnes.

Autor ČTK

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Bouřky po vedrech odnášely desítky střech. Zrušen byl i Grape festival