Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Boty na klínku se vrací! Propadněte půvabu nestárnoucí klasiky

Redakce

Redakce

11. 4. 2011

V padesátých letech způsobily revoluci. Že by někdo konečně vytvořil boty na podpatku, které by byly opravdu pohodlné? Je to tak a boty na klínku jsou již po půl století nepostradatelnými obyvateli našich botníků.

FOTO: Boty na klínku

Pohodlná a trendy varianta bot na podpatku, Zdroj: Deichmann

Lze vůbec vyslovit slova podpatek a pohodlnost v jedné větě? Ano, pokud se jedná o podpatek zvaný klínek. Objevitel tohoto zázraku by měl získat Nobelovu cenu nebo alespoň hvězdu na proslulém chodníku v Los Angeles.

Předchůdkyněmi klínků byly zdravotnické pantofle, které ač byly nevzhledné, byly velmi pohodlné. Poté už stačilo pár čar a kouzel obuvnických mágů a výsledek byl znamenitý. Vznikly botky, které jsou hezké na pohled a zároveň nositelné.

FOTO: Boty na klínku, Baťa

Zdroj: Baťa

FOTO: Boty na klínku, Humanic

Zdroj: Humanic

Ne každá žena se cítí na vysoké noze jistě. Botky na klínku jsou pohodlné a stabilní. Proto pro ženy, které s podpatky příliš nekamarádí, ideální parťák.

Obchody před letní sezónou přetékají těmito sandálky s různými aplikacemi, pásky, květinami, cvočky, korálky či mašlemi. Opravdu je z čeho vybírat.

FOTO: Boty na klínku, H&M

Zdroj: H&M.com

FOTO: Boty na klínku, Deichmann

Zdroj: Deichmann

Tak vzhůru k letním zážitkům bez puchýřů a oteklých nohou. Je zbytečné trápit se v krásných, ale nepohodlných lodičkách, které proklínáme po každém příchodu domů, ne-li ještě dřív. Udělejte si radost a na léto se vyzbrojte botami, které vaše nohy opticky prodlouží stejně jako nepohodlné lodičky a ještě k tomu se v nich budete cítit příjemně!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Boty na klínku se vrací! Propadněte půvabu nestárnoucí klasiky