Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Boty, které byly svědky pádu Berlínské zdi: znáte je?

Letos uplynulo od pádu Berlínské zdi již 32 let. Ať už si na tu dobu pamatujete, či nikoliv, jedny boty se staly ikonou této události, protože v té době vévodily módě. Víte, které boty to byly?

V čem uběhnout maraton a protančit noc

Ačkoliv model tenisek Adidas ZX 8000 byl původně zamýšlen pro běžce, jak se ukázalo, osud měl s těmito botami jiný záměr.  Právě tento model Adidasek se totiž stal symbolem roku 1989, konkrétně tedy již zmíněného pádu Berlínské zdi. Ten rok totiž tento model poprvé spatřili i Východní Berlíňané a svůj pár barevných sportovních bot musel mít každý. 

Co samotné tvůrce překvapilo, byl nebývalý zájem právě o model ZX 8000 ze strany členů a fanoušků rave a techno skupin. Ale vlastně se není čemu divit, díky svému ergonomickému tvaru a skvělému barevnému provedení a pohodlnosti, se dá v botách stejně tak uběhnout maraton, jako protančit celá noc.

Proč právě model ZX 8000

Na svou dobu byl model tenisek značky Adidas velmi moderní. Zavazovaly se na tkaničky, vyráběly se hned v několika pestrobarevných kombinacích a byly neuvěřitelně pohodlné. I pokud jste dobu pádu Berlínské zdi nezažili na vlastní kůži, garantujeme vám, že právě tento model tenisek jste již určitě někde viděli. Ať už to bylo na fotografiích nebo ve starých videích. Zaplavily totiž téměř celý svět a staly se symbolem.

Současnost kultovního modelu

Pokud jste po svém páru kultovních tenisek zatoužili i vy, máte štěstí. Adidas totiž ve výrobě modelu ZX 8000 pokračuje a neustále jej vylepšuje. Kromě typického barevného provedení, zavazování na tkaničky a trochu retro looku, jsou současné modely navíc i odpružené. Jestli barvy nejsou nic pro vás, můžete si zakoupit i celočerný nebo černobílý model, který je umírněnější, ale stále patří do stejné modelové řady.

Retro i nejnovější modely obuvi na jednom místě

Chcete si zavzpomínat na osmdesátá léta nebo jen máte rádi retro módu? V online katalogu Flexdog narazíte jak na typické kultovní modely značky Adidas, tak i na nejnovější modely, které mnohdy vznikají i ve spolupráci se známými osobnostmi. Nejenom ze světa sportu, jak by se mohlo u značky Adidas zdát, ale také ze světa šoubyznysu a z řad módních návrhářů. Se značkou Adidas spolupracuje například Kanye West, Pharell Williams, Bad Bunny, Rick Owens a Raf Simons.

Botasky jsou součástí botníku každého z nás. Ať už je nosíte pouze na běhání, venčení psa nebo na celodenní nošení, staly se nedílnou součástí našich životů. A jak je patrné na modelu ZX 8000, tenisky jsou s námi již pěknou řádku let a některé modely se zapisují do historie a jsou úzce spjaty s výraznými historickými momenty. Pokud si chcete osmdesátá léta připomenout, pořiďte si pár kultovních tenisek a vraťte se s jejich pomocí zpátky do mládí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Boty, které byly svědky pádu Berlínské zdi: znáte je?