Bono z U2 má jmenovce. Je jím nově objevený pavouk

Bono Vox, frontman irské rockové formace U2, se tento týden dočkal nevšední pocty. Američtí vědci po něm pojmenovali nově objevený živočišný druh, konkrétně pavouka A. Bonoi.

Bono Vox se stane nejbohatší rockovou hvězdou Zdroj: u2.com
Bono Vox Zdroj: u2.com

Spojitost amerického pavouka s irskými rockery není na první pohled úplně zřejmá. Přesto se nejedná o nesmyslný rozmar potrhlých výzkumníků, jak by se mohlo zdát. Osminohý objev byl totiž poprvé spatřen v kalifornském národním parku Joshua Tree.

Pavouci v Irsku

Tím se vysvětluje, proč biologům jako první vyvstal na mysli právě Bono (mimochodem vlastním jménem Paul Hewson). Album The Joshua Tree z roku 1987 se řadí k nejúspěšnějším počinům, jaké mají dublinští veteráni na kontě. Například magazín Rolling Stone ho v žebříčku nejlepších desek zařadil na šestadvacáté místo.

The Joshua Tree proslavily kromě černobílého obalu od proslulého fotografa Antona Corbijna také singly Where the Streets Have No Name či With or Without You.

Další věc, která Bona spojuje s pavoukovci, je jeho nedávná práce na muzikálové verzi Spider Mana. Nyní se zpěvák opět věnuje přípravám materiálu na nové album U2. Na všetečné dotazy médií, kdy třináctá deska vyjde, však odpovídá vyhýbavě.

„Album vyjde teprve tehdy, až bude úplně hotové, i kdyby to mělo trvat deset let,“ oznámil zpěvák minulý týden. Jediné, co zatím kapela prozradila, je pracovní název alba. Ani ten však podle frontmanových slov není jistý. „V kapele mu zatím říkáme ’10 Reasons to Exist‘. Ale po pravdě řečeno těch názvů máme možná tak šest,“ uzavřel Bono.

Bono z U2 má jmenovce. Je jím nově objevený pavouk
Ohodnoťte tento článek


1 Komentář Bono z U2 má jmenovce. Je jím nově objevený pavouk

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*