Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Boni Pueri vyráží za turné za oceán

Katarína Straková

Katarína Straková

13. 11. 2009

BONI_PUERI1Královehradecký chlapecký soubor Boni Pueri, který u nás patří k těm nejlepším, se tento týden vydal na turné po Spojených státech amerických. Koncertní série bude trvat celkem pět týdnů a podívá se do Severní Dakoty, Wisconsinu, Iowy, Colorada a dalších.

Boni Pueri, Foto: Stanislav Merhout, bonipueri.cz

Boni Pueri, Foto: Stanislav Merhout, bonipueri.cz

Hlavní sbor má přes stovku nadaných hochů, z nichž jsou vybrány dva koncertní sbory po třiceti členech. Kluci jezdí pravidelně na koncertní šňůry nejen po naší domovině, ale i po USA, Japonsku, Velké Británii či Francii a vystoupili už po boku takových velikánů, jako je španělský tenorista José Carreras nebo česká slavice Lucie Bílá.

Tentokrát se, pod vedením sbormistra Jakuba Martince, vydávají opět do Ameriky, aby našim zaoceánským kolegům dokázali, že Čech – muzikant stále platí. Do repertoáru zařadili kromě skladeb klasických českých autorů také koledy a vánoční skladby.

Podle Martince mohou odjet pouze ti, kteří mají v pořádku školní povinnosti. „Odjet mohou opravdu jen zpěváci, kteří mají známky ve škole v pořádku. Na turné máme během přejezdů vyhrazený čas na samostudium, takže kluci si zameškané učivo průběžně doplňují. Navíc, dnes v době internetu, pravidelně komunikují se svými spolužáky a učiteli, kteří jim posílají novou látku i úkoly,“ zdůrazňuje sbormistr.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Boni Pueri vyráží za turné za oceán