Menu
TOPZINE.cz
Sport

Boltova nadvláda po dvou letech skončila. Sledujte porážku na videu

Redakce

Redakce

7. 8. 2010

Foto:Bolt a Gay na 100mKrál je mrtev, ať žije král! I tak by se dalo popsat finále běhu na 100 metrů mužů. Fenomenální jamajský sprinter Usain Bolt byl poražen poprvé po dvou letech. Jamajčana na mítinku Diamantové ligy ve Stockholmu v závodu na 100 metrů porazil Američan Tyson Gay  v čase 9,84 sekundy. Bolt skončil druhý za 9,97.

Foto:Bolt a Gay na 100m

Bolt je po dvou letech poražen Zdroj: universalsports.com

Stockholm Boltovi nepřeje. Naposledy byl poražen právě zde krajanem Asafou Powellem. Ten měl původně dnes také startovat, ale na poslední chvíli se ze zdravotních důvodů ze závodu odhlásil.

Finálovému klání nejrychlejších mužů světa přihlížel vyprodaný stadion. Startovalo se napotřetí. Poprvé si startér vyžádal klid a podruhé zažádal o odložení jeden ze sprinterů. Při třetím zakleknutí již zazněl výstřel. Gay lépe odstartoval. Bolt rozjížděl svůj vlak. Marně! Když zjistil, že na Gaye dnes nemá, posledních deset metrů vypustil.

Podívejte se na strhující souboj Bolta s Gayem.

„Jednou se to muselo stát. Říkal jsem, že nejsem neporazitelný,“ komentoval po zápase porážku. „Nezbývá než Tysonovi pogratulovat. Já nejsem v nejlepší formě, zatímco on ano“. Nutno dodat, že Jamajčan letos netrénuje tolik jako v minulých letech a spíše se snaží nezranit.

„Je to sice super pocit, ale víme, že není stoprocentně připravený. Chci ho porazit v top formě,“ uvedl v cíli osmadvacetiletý Gay.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Boltova nadvláda po dvou letech skončila. Sledujte porážku na videu