Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Bollywoodský Usáma útočí na bránici

Redakce

Redakce

24. 7. 2010

Do kin přichází Usáma bin Ládin. Avšak pouze filmový. Nalíčený dvojník proslulého vůdce Al-Káidy vystupuje v bollywoodské komedii Tere bin Laden (Bez Tebe, Ládine).

Falešný Usáma bin Ládin, Zdroj: distributor filmu

Situační veselohry nejsou v indické produkci často k vidění, a tak je zájem diváků zvýšený. Režisér Abhishek Sharma říká: „Nápad na téma tohoto bizarního filmu se zrodil za neméně bizarních okolností. Jednou mne při cestě domů bolela hlava, a proto jsem si ji ovázal šátkem. Když jsem dorazil, manželka mě připodobnila Usámovi. Tato její poznámka byla prvotním impulsem.“

Falešné video s Usámou

Film vypráví o pákistánském žurnalistovi (hraje ho pákistánská pop-star Ali Zafar), jenž hodlá získat své místo na slunci prostřednictvím falešného videa s nejhledanějším teroristou. Doufá, že ho prodá mezinárodním médiím a dostane se do USA, kde si splní svůj americký sen. Vše však nejde tak, jak by si představoval.

Satirická komedie, nic víc

„Je to satira a bláznivá komedie. Nechci kázat,“ dodává režisér, který zároveň odmítá, že by jeho film měl jakýkoli ideologický podtext. Přesto snímek nebyl vpuštěn do kin v Pákistánu, kde se obávají odvetných teroristických akcí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Bollywoodský Usáma útočí na bránici