Menu
TOPZINE.cz
Sex a vztahy

Bolest při sexu? Víme, jaké jsou příčiny

Klára Brázdová

Klára Brázdová

18. 3. 2011

Těšíte se na krásný večer se svou drahou polovičkou. Lahev dobrého vína je dopitá, milostná předehra dokonalá. Už už… AU! Najednou prudká bolest. Znáte to? Bolest při sexu zažívá velké procento párů. Jaké jsou příčiny a čím bolest umírnit? Bolestivý sex není normální jev.

Že k sexu patří trocha nechtěné bolesti, není vůbec pravdou. O tomto problému nikdy páry nemluví. A nejen spolu, ale i jednotlivec se stydí mluvit o tomto tématu třeba jen s kamarádem nebo kamarádkou. Je totiž nesmyslně nastaveno, že koho bolí sex, ten neumí sexovat. Všechno jsou to lži a je na čase o této nepříjemnosti mluvit.

Mužské problémy

Předkožka může být pro muže někdy velkým problémem. Když totiž předkožku přetáhnou, můžou mít na okraji popraskanou kůži. Při sexu je pak tento problém velice nepříjemný. V těchto místech je totiž pnoucí kůže moc suchá, a tak k popraskání může snadno dojít.

Tento bolestivý problém může muž zkusit vyřešit hydratací kůže. Pokud ale ani to nepomůže, raději by měl vyhledat lékaře. U mužů ale může nastat i bolest způsobená jinými vlivy. V tu chvíli je potřeba vyhledat odborníka, protože se může jednat o různé druhy mykóz.

Ženské problémy

Bolesti při sexuálních hrátkách u žen mají více příčin, proto se ženám tentokrát budeme věnovat více. Existují dva druhy problémů. Bolest může souviset se zánětem. V tu chvíli by žena měla navštívit svého gynekologa. Další typ bolesti je vaginální. Tuto bolest může způsobit více příčin. Jednou z nich může být nedostatečná lubrikace.

Nedostatečná lubrikace

V této uspěchané době není dokonce ani čas na sex. Vědci dokázali, že se většina párů miluje nárazově, to znamená, že třeba přes týden na milování pár nemá čas, ale o víkendu stihnou sex víckrát. Na tolik čísel není pochva zvyklá. Proto se nestačí řádně zvlhčovat, a tak může být proniknutí bolestivé. Zejména při vášnivějším sexu mohou vznikat různé oděrky nebo spáleniny, které potom nepříjemně bolí a pálí, a tak kazí celý prožitek. Je tedy potřeba použít lubrikační gel.

První sex

První sex může být také bolestivý. První sex je bolestivý hlavně kvůli nedostatečnému uvolnění. Nejdůležitější je zajistit dostatečnou vlhkost. Lubrikační gel by tedy měl být vašim věrným společníkem při sexuálních hrátkách.

Bolestivý může být i první sex po porodu. Je to totiž velmi podobný sex tomu úplně prvnímu. Jak na úplně první sex, tak i na ten po porodu se musí hlavně velmi pomalu. Vše by mělo jít zlehka a nemělo by docházet k žádnému násilnému strkání či tlačení.

Psychické příčiny

Pokud nepomáhá jemné zacházení, pomalé vniknutí do pochvy či zvlhčování, může stát za problémem psychická příčina. Mnoho stresu v práci, v rodině, vztahu či strach z pohlavního styku. To vše může zabraňovat celkovému uvolnění těla.

Pokud se žena nedokáže uvolnit, nemůže si ani užít sex nebo mít dokonce orgasmus. Upnutí a stres může přejít k hodně bolestivému sexu. Na tento problém pomáhá zřejmě jen zklidnění. Žena by si spolu se svým partnerem měla udělat hezký večer, koupel a masáž. Dlouhá, uvolňující a vzrušující předehra určitě také pomůže.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Bolest při sexu? Víme, jaké jsou příčiny