Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Bolek Polívka oslavil na Vizovickém trnkobraní 60!

Gabriela Honková

Gabriela Honková

31. 8. 2009

Trnkobrani_2009_Bolek_PolivkaBolek Polívka, rodák z Vizovic, zamířil do své domoviny oslavit své kulaté šedesáté narozeniny vrtulníkem. Oslava se konala přímo v areálu festivalu Trnkobraní, kde Bolkovi popřály na pódiu známé osobnosti. Nechyběl přípitek, jak jinak než s panáčkem tradiční slivovice.

Oslavenci byla přednesena blahopřání formou básně. Vidět jsme mohli gratulace Jarmily Šulákové, skupiny  Fleret, pořadatele p. Juráska, Jiřího Pechy nebo také třídního učitele Bolka Polívky, který ho učil na základní škole v sedmé až deváté třídě. Oslavou diváky provázel známý bavič a moderátor Zdeněk Izer, který kočíroval gratulace a diváky uvolnil svým ostrovtipem.

Půdu mu u diváků připravila Jarmila Šuláková svým vystoupením se skupinou Fleret.  Fanoušci zpívali společně se zpěvačkou hity jako Beskyde, Beskyde.. či Kdyby byla Morava. Vše se odehrálo na hlavní stagi, která se však otevřela oficiálně později kvůli technickým problémům. Proto bylo vystoupení skupiny Trabant přesunuto  na jinou scénu. Vystoupení Jarmily Šulákové to naštěstí neohrozilo.

Oslavám narozenin Bolka Polívky předcházela soutěž v pojídání švestkových knedlíků tzv. „Švestkyáda“. Po sedmi letech byl vítězem český reprezentant Kamil Hemerský, který během hodinového časového limitu spořádal 166 švestkových knedlíků.  Minulý rok na švestkyádě dělali konkurenci našim jedlíkům přeborníci ze zámoří. Nejlepší z nich do sebe stihl vsoukat za stejný časový litim 230 knedlíků. Češi budou muset v tomto sportu trošičku přidat.

Atmosféru festivalu svým objektivem zachytil Pavel Cizner.

[imagebrowser id=45]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Bolek Polívka oslavil na Vizovickém trnkobraní 60!