Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Bojíte se špatného počasí na dovolené? Můžete se proti němu pojistit

Česká republika se připojila k zemím jako Francie, Německo či Barbados, když zavedla možnost pojištění proti špatnému počasí na dovolených. Jak využít jeho výhod?

FOTO: Chorvatsko

Nenechte si zkazit dovolenou zamračeným nebem, Foto: Kristýna Motlová, Tozpine.cz

S novinkou na českém trhu přišla cestovní kancelář Invia.cz. Díky ní si můžete zjednat pojištění, které vám v případě nepříznivého počasí zajistí za zkaženou dovolenou odškodné ve výši 2500 Kč na osobu, respektive poukaz v dané hodnotě, který budete moci uplatnit při koupi další dovolené.

Pojištění českého turistu vyjde na 200 Kč za zájezd. Ten musí trvat minimálně týden, maximálně patnáct dní a musí být uskutečněn mezi 1. červnem a 30. zářím. Pojištění můžete navíc využít jen pro nejfrekventovanější destinace, jako jsou Chorvatsko, Španělsko, Itálie. Konkrétně se jedná pouze o pobřeží v pásmu dvou kilometrů od Rudého, Středozemního a Černého moře (v případě Kanárských ostrovů od Atlantského oceánu) a zároveň místa, která nepřesahují nadmořskou výšku 300 m.n.m.

Ono špatné počasí, za které vám bude vyplaceno případné odškodné, musí také splňovat jisté podmínky. Jak se říká – nemusí pršet, stačí, když kape. V tomto případě dokonce ani kapat nemusí, postačí, bude-li oblačno či zataženo, a to po dobu více než poloviny délky zájezdu.

Pojištění se naopak nevztahuje na události způsobené například ohněm, vulkanickou činností či explozí.

V případě, že byste možnost pojištění proti špatnému počasí využili a nakonec by vás takové počasí skutečně potkalo, musíte po návratu z dovolené jen vyplnit a odeslat jednoduchý formulář. Sama společnost Invia.cz pak ve spolupráci s meteorologickými službami vyhodnotí, zda máte na odškodné nárok či nikoliv.

Vzhledem k faktu, že cestovní ruch je změnou počasí velmi výrazně ovlivněn, lze očekávat, že podobných nabídek bude na českém trhu přibývat.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Bojíte se špatného počasí na dovolené? Můžete se proti němu pojistit