Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Boj o nominace Českých lvů

Redakce

Redakce

6. 2. 2010

budař-lviRok se s rokem sešel  a Čeští lvi jsou opět tu. Nominace a vyhlášení nejlepších českých filmů jsou každoroční kulturní událostí. Letos jsou na filmovém lísku doslova lahůdky a boj o prestižní stříbrné sošky bude napínavý. Jaký snímek bude letošním králem Lvů?

Zdroj: ceskenovinky.cz

Zdroj: archiv

Sobota 6.2. bude ochutnávkou pro všechny filmové labužníky. Oceňování se bude týkat jak české produkce, tak zahraniční. Česká poskytla celkem čtyřiatřicet hraných filmů a dvanáct dokumentů. Mezi snímky budou Tři sezóny v pekle, Protektor, Kawasakiho růže, Líbáš jako bůh, Jánošík, Muži v říji,  Jak ulovit miliardáře a spousta dalších. Snímky jsou hvězdně obsazené a jejich tvůrci odvedli výbornou práci. Konkurence bude veliká, ať zvítězí ti nejlepší!

Dobře si stojí i nový snímek Pouta. Pokud byste měli zájem se na něco zeptat jejich režiséra, tak máte jedinečnou příležitost na našich stránkách tuto neděli, kde se uskuteční online rozhovorem s Radimem Špačkem, klikni zde .

Průvodcem nominačního večera bude herec, scénárista, zpěvák, muzikant Jan Budař. Jan má sám na svém kontě čtyři sošky. ,,Ať žije český lev, ať žije český lev,“ snad budou mít diváci možnost uslyšet v jeho podání podruhé, protože post lvího moderátora nebude pro Jana ničím novým.

Přímý přenos z hlavního večera nás čeká 6. března. Tentokrát bude moderátorskou dvojicí Bolek Polívla a Pavel Liška. Bolka jsme mohli vidět i minulý rok ve stejné pozici se svojí dcerou Annou, letos mu po boku bude stát Pavel. Oba se na akci těší a věří, že přímý přenos bude výborný, i když připouštějí, že to bude trochu adrenalin.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Boj o nominace Českých lvů