Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Boháči mezi muzikanty. Vévodí McCartney, Adele a One Direction

Bývalý brouk Paul McCartney vévodí žebříčku v Irsku a Velké Británii jako nejbohatší hudebník. Jeho jmění se odhaduje na 1,04 bilionu dolarů. Nezaostává ani zpěvačka Adele, která se stala nejmladší milionářskou muzikantkou.

Adele si na nouzi stěžovat nemůže. Zdroj: adele.tv

Adele si na nouzi stěžovat nemůže. Zdroj: adele.tv

McCartney se na špici nejbohatších hudebníků od Rich List drží už od roku 1989, tehdy však jeho jmění dosahovalo pouze 80 milionů liber. Když nepočítáme vystoupení u diamantového jubilea královny Alžběty nebo při zahajovacích  ceremoniálech Olympijských her v Londýně, McCartney na svém tour On the Run vydělal na 57 milionů dolarů. Do rodinného rozpočtu přispěla také manželka Nancy Shevell s nákladní společností svého otce Motor Freight.

Muzikály Fantom Opery, Evita a Kočky pomohly skladateli a vlastníkovi divadla udržet se na druhé příčce před U2 s 520 miliony a s úctyhodnými 240 milony liber v kapse. Třetím místem v žebříčku nejbohatších britských hudebníků se může honosit zpěvák Elton John. O páté místo s 200 miliony se spolu dělí Mick Jagger a bývalá spajska a profesionální manželka Davida Beckhama Victoria.

Mladí, ale už za vodou

Zpěvačka Adele se svými 30 miliony liber hrdě trůní na vrcholu žebříčku muzikantů a bavičů pod 30 let. Se svým celosvětově uznávaným albem 21 loni zaznamenala 50ti procentní nárůst zisků o 20 milionů, které dovedly písničkářku, skladatelku a držitelku Oscara na špici seznamu v roce 2012.

Mezi nováčky na seznamu majetných mladíků patří písničkářka Emeli Sande (26), zpěvák Ed Sheeran (22) a všech pět členů kapely One Direction. Každý z nich se může pochlubit 5 miliony liber.

Kapela One Direction se stala současným nejbohatším boybandem v Británii, jehož majetek se odhaduje na 25 milionů liber. To je posouvá jen o jeden milion liber před čtyřčlenné JSL s celkovou hodnotou majetku 24 milionů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Boháči mezi muzikanty. Vévodí McCartney, Adele a One Direction